Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Rian, Johs.(1891-1981)
Skulptrise med terracottafigur 1940

Olje på plate
46x37
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1940

Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden av platen.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 250 000

I mange bilder av denne typen har Johs. Rian arbeidet med forholdet mellom figur og rom og forholdet mellom fargene i rytmisk inndelte flater.