Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00
Johannessen, Jens(1934-)
Det var en stjerne i mitt liv 1971

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 71

Påtegnet med tittel på lapp på baksiden. Signert og datert på baksiden av lerretet: "Jens Johannessen 1971", samt påtegnet antagelig av kunstneren: "Det um. landskap".

Kunstnernes Hus, Oslo 1971, ant. kat.nr. 47, med tittel: "Også et landskap".
Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst 2002-2003, "Jens Johannessen Allegori - utvalgte arbeider 1962-2002", avbildet i katalogen s. 96, med tittel: "Det var en stjerne i mitt liv".

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Tilslag NOK 550 000