Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Gamle Logen Store Sal

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Portrett av Betsy Gude 1854

Olje på papir, oppklebet på oval plate
25x21
Signert og datert nede t.v.: HFG Febr. 1854

Påtegnet på pålimt papir på baksiden av platen: "Betsy Gude født Anker malet af hendes Mand Professor Hans Gude 185.. det eneste portræt han har malet". Også påtegnet: "Tilhører Karen Anker - Carl Anker maa laane dette portrait indtil jeg Hans Anker (?) bestemmer anderledes".

UTSTILT:

Blomqvist Kunstutstilling, Oslo 1925, Hans Gude 1825-1925. Mindeutstilling, kat.nr. 212.
Blaafarveværket 1984, kat.nr. 57.

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 72 000