Olje på lerret
100x151
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow. 1882.
Høstutstillingen 1882, kat.nr. 45, tegning av motivet avbildet i katalogen. Konstforeningen i Stockholm 1883. Kristiania, Sølvbryllups-konkurransen 1883. Kunstnernes Hus, Oslo 1932, kat.nr. 298 (?). Kunstnernes Hus, Oslo 1933, kat.nr. 11. Oslo Kunstforening 1952, kat.nr. 14. Oslo Kunstforening 1961, Jubileums-utstilling for Høstutstillingen 1882, kat.nr. 91. Kunstnernes Hus, Oslo 1977, kat.nr. 34.
Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000