Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Gamle Logen Store Sal

Fjell, Kai (1907-1989)
To generasjoner 1938

Olje på lerret
127x140
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -38.

Påtegnet med tittel på lapp på baksiden.

UTSTILT:

Biennalen i Venezia, ant. 1952.
Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, Frankrike 1963-64, "Sept Peintres Norvegiens Contemporains", kat.nr. 6, med tittel: Deux générations.
Kunstnernes Hus, Oslo 1971, kat.nr. 10.
Henie-Onstad Kunstsenter, Høvik 1977.

Auksjonert tirsdag 28. november 2006 kl 19:00

Vurdering
NOK 300 000–500 000

Tilslag NOK 1 000 000