Auksjon torsdag 14. desember 2006 kl 17:00
Heyerdahl, Hans(1857-1913)
Kvinneportrett

Olje på lerret
48x42
Usignert

Påtegnet på messingplakett på rammen: "Hans Heyerdahl Kvinneportrett".

Vurdering

Auksjonert torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

Dette året (1890) slo Heyerdahl seg for alvor på portrettfaget og valgte å kalle seg portrettmaler. Heyerdahl kunne tilby sine kunder portretter etter siste franske fasong, enkle og verdige, med effektfull stoffbehandling. Nk.