Auksjon torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

Thaulow, Frits (1847-1906)
Elvelandskap fra Quimperlé

Olje på lerret
41x51
Signert, antagelig av kunstnerens enke Alexandra Thaulow, nede t.h.: Frits Thaulow.

Kunstneren var i Quimperlé i 1901. Antagelig dreier dette seg om et arbeide som befant seg i atelieret da kunstneren døde og som enken har signert og solgt. Det var ikke uvanlig at hun gjorde det med etterlatte arbeider.

Auksjonert torsdag 14. desember 2006 kl 17:00

Vurdering
NOK 120 000–150 000