Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Krohg, Christian(1852-1925)
Nordenvind, Los Gulliksen til rors

Olje på lerret
62x95
Signert nede t.h.: C. Krohg

Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Nanna Schweigaard, datter til Krohg, har oppgitt til konservator Thue på Nat. Galleriet, at personen på bildet er Los Gulliksen." Variant fra 1887 befinner seg i Nasjonalgalleriet.

Vurdering
NOK 300 000–500 000

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 410 000