Krohg, Christian(1852-1925)
Nordenvind, Los Gulliksen til rors
Olje på lerret
62x95
Signert nede t.h.: C. Krohg
Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Nanna Schweigaard, datter til Krohg, har oppgitt til konservator Thue på Nat. Galleriet, at personen på bildet er Los Gulliksen." Variant fra 1887 befinner seg i Nasjonalgalleriet.
Vurdering
NOK 300 000–500 000
Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 410 000