Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Tiur 1904

Blandingsteknikk på papir, lysmål
47x61
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1904.

Variant fra 1903 befinner seg i Nasjonalgalleriet med tittel: "Det sner og det sner". Proveniens: Skibsreder Ths. Fearnley.

Kunstnernes Hus, Oslo Mai 1941, kat.nr. 79, med tittel: "Tiur". Kunstnernes Hus, Oslo Mai 1957, kat.nr. 299. Theodor Kittelsens minneutstilling, Oslo Kunstforening 1964, kat.nr. 568. Sommerutstilling, Grev Wedels Plass Auksjoner, Fredrikstad/Oslo 1992, kat.nr. 53.

Vurdering
NOK 500 000–700 000

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 840 000