Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Ved nattens frembrudd 1902
Olje på lerret
42x76
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1902
Stemplet på baksiden, på blindrammen: Nachlass Hans Gude.
Grosse Berliner Kunst Ausstellung 1902, kat.nr. 395, med tittel: "Beim Einbruch der Nacht".
Vurdering
NOK 150 000–200 000
Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 180 000