Kavli, Arne(1878-1970)
Blomster 1914
Olje på lerret
71x66
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli -14.
Påtegnet med kunstnernavn og annen tittel på baksiden, på blindrammen: "Kavli Blomsterstykke".
Jubilæumsutstillingen 1914, ant. med tittel: "Blomsterbukett". Utstilt London, Philadelphia og Kjöbenhavn. Kunstnernes Hus, Oslo 1938, kat.nr. 41, med tittel: "Blomster".
Vurdering
Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 50 000