Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Thygesen, Rudolph(1880-1953)
Brodermorder 1919

Olje på lerret
197+22x177
Signert og datert nede t.h.: R. Th 19

Signert og påtegnet med tittel på lapp på baksiden, på blindrammen. 22 cm av lerretet er brettet ned over blindrammen på baksiden langs hele øvre kant.

Kunstnernes Hus, Oslo 1957 (se bok om KH, Oslo 1980, s. 55).

Vurdering

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Tilslag NOK 170 000