Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Gamle Logen, Store Sal

Thygesen, Rudolph (1880-1953)
Brodermorder 1919

Olje på lerret
197+22x177
Signert og datert nede t.h.: R. Th 19

Signert og påtegnet med tittel på lapp på baksiden, på blindrammen. 22 cm av lerretet er brettet ned over blindrammen på baksiden langs hele øvre kant.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1957 (se bok om KH, Oslo 1980, s. 55).

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 170 000