Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Gamle Logen, Store Sal

Thygesen, Rudolph (1880-1953)
De fattige 1947

Olje på lerret
111x130
Signert og datert nede t.h.: R. Th 47

Påtegnet med tittel på fransk på lapp på baksiden, på blindrammen: "Les Pauvres".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1950, kat.nr. 94.
Statens Kunstutstilling, Oslo 1952, kat.nr. 217.
XXIX. Biennale Internazionale d'Arte di Venezia 1958.

Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 48 000