Fearnley, Thomas(1802-1842)
Kopi av J. C. Dahls "Fortundalen"
Olje på papir, oppklebet på lerret
37x46
Signert og påtegnet nede t.h.: Dahl comp. Fearnley. cop.
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Fearnley". Antagelig malt i 1839.
Astrup Fearnley Museet, Oslo 1995, kat.nr 78 med tittel: "Kopi av J.C. Dahls "Fortundalen" (1838)".
Vurdering
NOK 300 000–400 000
Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 18:00