Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 26. mai 2008 kl 18:00

Store Sal

Werenskiold, Erik (1855-1938)
Minner I 1890

Olje på lerret
74x116
Signert og datert nede t.h.: EW 1890

PROVENIENS: Kunstnerens familie.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1935, kat.nr. 38 med tittel: "Minder". Bergens Kunstforening 1935, kat.nr. 30. Grev Wedels Plass Auksjoners Sommerutstilling 1993, kat.nr. 40. Lillehammer Kunstmuseum 1998, kat.nr. 10 med tittel: "Minner, I".

Auksjonert mandag 26. mai 2008 kl 18:00

Vurdering
NOK 3 000 000–5 000 000

Tilslag NOK 2 700 000