Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 26. mai 2008 kl 18:00

Store Sal

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Strandparti fra Åsgårdstrand 1886

Olje på plate
40x50
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1886

Tilslag NOK 48 000
{lot.title}
2
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Store Ullevål Gård 1887

Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen. 87.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
3
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Kristianiafjorden 1888

Olje på lerret
69x101
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sörensen 88.

{lot.title}
4
Thaulow, Frits(1847-1906)Landsbyparti 1892

Olje på lerret
43x64
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 92.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Fredriksvern 1884

Akvarell
29,5x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude. Fr. værn 1884

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Kristianiafjorden 1895

Olje på lerret
30x52
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1895.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 370 000
{lot.title}
7
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Indre Fjærlandsfjord i Sogn 1857

Olje på lerret
78x111
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1857

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 500 000
{lot.title}
8
Werenskiold, Erik(1855-1938)Du og Bébé 1884

Olje på plate
46x26
Signert og datert nede t.h.: EW 1884. Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 84.

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 1 800 000
{lot.title}
9
Thaulow, Frits(1847-1906)I utkanten av Bergues

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 350 000–450 000
{lot.title}
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Fabrikker i sne, Akerselven

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
11
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Portrett av Johanne Elisabeth Dannholm 1843

Olje på lerret
44x39
Signert og datert nede t.v.: M. Stoltenberg, Decbr. 1843.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
12
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Rytter med jakthunder 1884

Olje på mahogniplate
32x26
Signert og datert nede t.h.: P.N Arbo 1884.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
13
Tidemand, Adolph(1814-1876)Et sørgebudskap 1848

Olje på lerret
20x26
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 48

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 380 000
{lot.title}
14
Bergslien, Knud(1827-1908)Stangfiske

Olje på lerret
55x49
Signert nede t.v.: K. Bergslien

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
15
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Interiør fra Mehl i Kvinnherad 1863

Olje på lerret, oppklebet på mahogniplate
33x37
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Sundt-Hansen Kvindhered 25/7 63 Mehl

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
16
Bodom, Erik(1829-1879)Tømmerfløtere 1859

Olje på lerret
85x124
Signert og datert nede t.v.: E Bodom 1859.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
17
Bergslien, Knud(1827-1908)Ved bålet 1859

Olje på lerret
60x77
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1859

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
18
Smith, Carl Frithjof(1859-1917)Kirkeinteriør med kvinner og barn 1887

Olje på lerret
104x76
Signert og datert nede t.h.: C. F. Smith 87.

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
19
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Kirkeinteriør med prest og munk

Olje på lerret
89x68
Signert nede t.h.: Vinc St Lerche Dsf

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
20
Munthe, Ludvig(1841-1896)Blomstermarked

Olje på lerret
46x66
Signert nede t.v.: L Munthe

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
21
Sinding, Otto(1842-1909)Fiskerjente 1877

Olje på lerret
115x73
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding Kristiania 1877-

NOK 100 000
{lot.title}
22
Peterssen, Eilif(1852-1928)Solskinn, Kalvøya, studie 1891

Olje på lerret
45x38
Signert og datert nede på midten: Eilif P 91.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
23
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gate i Lepaud 1887

Olje på mahogniplate
36x27
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 87.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
24
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Bedende ung kvinne

Olje på plate
55x40
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
25
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Portrett av Prins Eugen

Olje på lerret
94x70
Signert nede t.h.: Heyerdahl

{lot.title}
26
Werenskiold, Erik(1855-1938)Du og jeg

Olje på mahogniplate
27x41
Usignert

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 950 000
{lot.title}
27
Thaulow, Frits(1847-1906)Elven Dordogne ved Beaulieu

Olje på lerret
66x82

NOK 500 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
28
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår på Stord Mai 1889

Olje på lerret
55x71
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Mai 89.

NOK 400 000
Tilslag NOK 430 000
{lot.title}
29
Askevold, Anders(1834-1900)Vestlandsfjord med folkeliv 1891

Olje på lerret
54x83
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1891.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
30
Askevold, Anders(1834-1900)Ved seteren

Olje på lerret
75x98
Signert nede t.h.: A: Askevold.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
31
Askevold, Anders(1834-1900)Norsk skogslandskap med kyr 1889

Olje på lerret
65x96
Signert og datert nede t.h. : A: Askevold. 1889.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
32
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap

Olje på plate
47x72
Signert nede t.h.: A Normann

{lot.title}
33
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med fiskere 1878

Olje på lerret
63x97
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 78

NOK 70 000–90 000
{lot.title}
34
Bergslien, Nils(1853-1928)Kvinne og barn med kjelke i vinterlandskap

Olje på lerret
46x85
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
35
Ender, Axel(1853-1920)Strikkende seterjente med kyr

Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
36
Werenskiold, Erik(1855-1938)Minner I 1890

Olje på lerret
74x116
Signert og datert nede t.h.: EW 1890

NOK 3 000 000–5 000 000
Tilslag NOK 2 700 000
{lot.title}
37
Ancher, Michael(1849-1927)Sjømann med sydvest til rors

Olje på plate
47x38
Signert nede t.h.: M. Ancher.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
38
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Alexandra Thaulow

Olje på lerret
196x98
Signert og påtegnet med dedikasjon oppe t.v.: Til Alexandra Thaulow fra Christian Krohg -

NOK 500 000
Tilslag NOK 720 000
{lot.title}
39
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Henrik Ibsen på Karl Johan

Olje på lerret
61x46
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
40
Sinding, Sigmund(1875-1936)Gutten i stuen 1903

Olje på lerret
74x61
Signert og datert nede t.h.: Sigmund Sinding 03

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
41
Collett, Frederik(1839-1914)Mesna vinter 1893

Olje på lerret
62x90
Signert og datert nede t.v.: F C 93.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 82 000 med forbehold
{lot.title}
42
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Fiskere i vinterlandskap

Olje på lerret
66x83
Signert nede t.h.: FK.

Tilslag NOK 74 000
{lot.title}
43
Ulving, Even(1863-1952)Fra Lofoten

Olje på lerret
73x106
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
44
Astrup, Nikolai(1880-1928)Seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
45
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
70x76,5
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917. Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
46
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Oppstilling med asters og levkøyer

Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold-Torne

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
47
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Kvinne med parasoll

Olje på lerret
61x72

{lot.title}
48
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbak

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Diriks.

NOK 35 000–40 000
{lot.title}
49
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røysheim 1908

Olje på lerret
60x90
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Bæverdalen 1908.

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
50
Kavli, Arne(1878-1970)Interiør 1914

Olje på lerret
103x70
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 14

NOK 170 000–200 000
Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
51
Grünewald, Isaac(1889-1946)Oppstilling med sitroner og bolle

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: Grünewald

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
52
Lund, Henrik(1879-1935)En have i Son ved Oslofjorden 1931

Olje på lerret
56x64
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -31

Tilslag NOK 145 000
{lot.title}
53
Krohg, Per(1889-1965)Thérèse 1925

Olje på lerret
90x60
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -1925

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
54
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Mesnaelven 1923

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 23

Tilslag NOK 76 000
{lot.title}
55
Lundeby, Alf(1870-1961)Lillehammer 1936

Olje på lerret
41x50
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Alf Lundeby Lhmr. 1936

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
56
Holbø, Halvdan(1907-1995)Sommer 1964-67

Olje på lerret
81x116
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1964-67

{lot.title}
57
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Ryggvendt kvinneakt

Olje på plate
40x36
Signert nede t.v.: T Gjesdal

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
58
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Sittende gutter ved bord 1956

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: T. Gjesdal -56

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
59
Weidemann, Jakob(1923-2001)Tre figurer

Olje på plate
81x65
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
60
Weidemann, Jakob(1923-2001)Havneparti

Olje på plate
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
61
Weidemann, Jakob(1923-2001)Tre kvinner

Olje på plate
81x65
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
62
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne

Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 700 000–900 000
Tilslag NOK 700 000
{lot.title}
63
Rian, Johs.(1891-1981)Toilette 1957

Olje på lerret
55x51
Signert og datert nede t.v.: J Rian 57

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
64
Fjell, Kai(1907-1989)På besøk 1942

Olje på lerret
48x56
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
65
Fjell, Kai(1907-1989)Rytme 1963

Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 63

NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag NOK 850 000
{lot.title}
66
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på lerret
97x91
Signert nede t.v.: Weidemann.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
67
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figur 1965

Olje på lerret
141x111
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65

NOK 300 000–400 000
{lot.title}
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vårstudie i skogen 1964

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

{lot.title}
69
Fjell, Kai(1907-1989)Figurmaleri

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 870 000
{lot.title}
70
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Olje på plate
33x24
Signert nede t.v.: Kai Fjell

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
71
Sitter, Inger(1929-2015)Blå komposisjon

Olje på lerret
115x88
Signert nede t.h.: Sitter

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
72
Nupen, Kjell(1955-2014)Passage

Olje på lerret
109x158 (79+79)
Usignert

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
73
Rose, Knut(1936-2002)Vognstyrer, Sogn

Olje på lerret
50x74
Signert nede t.h.: Knut Rose

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
74
Vikhagen, Håvard(1952-)Høstlandskap

Olje på lerret
85x126
Signert nede t.h.: H. V.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
75
Nerdrum, Odd(1944-)Skyen

Olje på lerret
160x190
Signert på lerretet på baksiden: Nerdrum

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 1 900 000
{lot.title}
76
Nerdrum, Odd(1944-)Livredderen 1995

Olje på lerret
157x117
Signert og datert på baksiden: Nerdrum 95

NOK 1 500 000–2 000 000
{lot.title}
77
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Gotisk alterbillede til et

Olje på plate
150x120
dikt av Emil Boyson 1975
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 75

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
78
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1981

Olje på lerret
141x176
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 300 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her