Olje på plate
40x50
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1886
Olje på plate
40x50
Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen. 87.
Olje på lerret
69x101
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sörensen 88.
Olje på lerret
43x64
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 92.
Akvarell
29,5x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude. Fr. værn 1884
Olje på lerret
30x52
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1895.
Olje på lerret
78x111
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1857
Olje på plate
46x26
Signert og datert nede t.h.: EW 1884. Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 84.
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
44x39
Signert og datert nede t.v.: M. Stoltenberg, Decbr. 1843.
Olje på mahogniplate
32x26
Signert og datert nede t.h.: P.N Arbo 1884.
Olje på lerret
20x26
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 48
Olje på lerret
55x49
Signert nede t.v.: K. Bergslien
Olje på lerret, oppklebet på mahogniplate
33x37
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Sundt-Hansen Kvindhered 25/7 63 Mehl
Olje på lerret
85x124
Signert og datert nede t.v.: E Bodom 1859.
Olje på lerret
60x77
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1859
Olje på lerret
104x76
Signert og datert nede t.h.: C. F. Smith 87.
Olje på lerret
89x68
Signert nede t.h.: Vinc St Lerche Dsf
Olje på lerret
46x66
Signert nede t.v.: L Munthe
Olje på lerret
115x73
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding Kristiania 1877-
Olje på lerret
45x38
Signert og datert nede på midten: Eilif P 91.
Olje på mahogniplate
36x27
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 87.
Olje på plate
55x40
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Olje på lerret
94x70
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Olje på mahogniplate
27x41
Usignert
Olje på lerret
66x82
Olje på lerret
55x71
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Mai 89.
Olje på lerret
54x83
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1891.
Olje på lerret
75x98
Signert nede t.h.: A: Askevold.
Olje på lerret
65x96
Signert og datert nede t.h. : A: Askevold. 1889.
Olje på plate
47x72
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
63x97
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 78
Olje på lerret
46x85
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Axel Ender-
Olje på lerret
74x116
Signert og datert nede t.h.: EW 1890
Olje på plate
47x38
Signert nede t.h.: M. Ancher.
Olje på lerret
196x98
Signert og påtegnet med dedikasjon oppe t.v.: Til Alexandra Thaulow fra Christian Krohg -
Olje på lerret
61x46
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
74x61
Signert og datert nede t.h.: Sigmund Sinding 03
Olje på lerret
62x90
Signert og datert nede t.v.: F C 93.
Olje på lerret
66x83
Signert nede t.h.: FK.
Olje på lerret
73x106
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Fargetresnitt med håndkolorering
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA
Fargelitografi
70x76,5
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917. Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg
Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold-Torne
Olje på lerret
61x72
Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Diriks.
Olje på lerret
60x90
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Bæverdalen 1908.
Olje på lerret
103x70
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 14
Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: Grünewald
Olje på lerret
56x64
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -31
Olje på lerret
90x60
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -1925
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 23
Olje på lerret
41x50
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Alf Lundeby Lhmr. 1936
Olje på lerret
81x116
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1964-67
Olje på plate
40x36
Signert nede t.v.: T Gjesdal
Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: T. Gjesdal -56
Olje på plate
81x65
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på plate
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann.
Olje på plate
81x65
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
55x51
Signert og datert nede t.v.: J Rian 57
Olje på lerret
48x56
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 63
Olje på lerret
97x91
Signert nede t.v.: Weidemann.
Olje på lerret
141x111
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65
Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.
Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på plate
33x24
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Olje på lerret
115x88
Signert nede t.h.: Sitter
Olje på lerret
109x158 (79+79)
Usignert
Olje på lerret
50x74
Signert nede t.h.: Knut Rose
Olje på lerret
85x126
Signert nede t.h.: H. V.
Olje på lerret
160x190
Signert på lerretet på baksiden: Nerdrum
Olje på lerret
157x117
Signert og datert på baksiden: Nerdrum 95
Olje på plate
150x120
dikt av Emil Boyson 1975
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 75
Olje på lerret
141x176
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81