Auksjon mandag 26. mai 2008 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Strandparti fra Åsgårdstrand 1886
1
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Strandparti fra Åsgårdstrand 1886

Olje på plate
40x50
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1886

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Store Ullevål Gård 1887
2
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Store Ullevål Gård 1887

Olje på lerret
28x46
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen. 87.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fra Kristianiafjorden 1888
3
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Fra Kristianiafjorden 1888

Olje på lerret
69x101
Signert og datert nede t.v.: Jörgen Sörensen 88.

Vurdering
Landsbyparti 1892
4
Thaulow, Frits(1847-1906)Landsbyparti 1892

Olje på lerret
43x64
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 92.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Fra Fredriksvern 1884
5
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Fredriksvern 1884

Akvarell
29,5x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude. Fr. værn 1884

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Fra Kristianiafjorden 1895
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Kristianiafjorden 1895

Olje på lerret
30x52
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1895.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 370 000
Indre Fjærlandsfjord i Sogn 1857
7
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Indre Fjærlandsfjord i Sogn 1857

Olje på lerret
78x111
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1857

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Tilslag
NOK 500 000
Du og Bébé 1884
8
Werenskiold, Erik(1855-1938)Du og Bébé 1884

Olje på plate
46x26
Signert og datert nede t.h.: EW 1884. Signert og datert nede t.v.: E. Werenskiold 84.

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag
NOK 1 800 000
I utkanten av Bergues
9
Thaulow, Frits(1847-1906)I utkanten av Bergues

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 350 000–450 000
Fabrikker i sne, Akerselven
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Fabrikker i sne, Akerselven

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Portrett av Johanne Elisabeth Dannholm 1843
11
Stoltenberg, Matthias(1799-1871)Portrett av Johanne Elisabeth Dannholm 1843

Olje på lerret
44x39
Signert og datert nede t.v.: M. Stoltenberg, Decbr. 1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Rytter med jakthunder 1884
12
Arbo, Peter Nicolai(1831-1892)Rytter med jakthunder 1884

Olje på mahogniplate
32x26
Signert og datert nede t.h.: P.N Arbo 1884.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Et sørgebudskap 1848
13
Tidemand, Adolph(1814-1876)Et sørgebudskap 1848

Olje på lerret
20x26
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 48

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 380 000
Stangfiske
14
Bergslien, Knud(1827-1908)Stangfiske

Olje på lerret
55x49
Signert nede t.v.: K. Bergslien

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Interiør fra Mehl i Kvinnherad 1863
15
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)Interiør fra Mehl i Kvinnherad 1863

Olje på lerret, oppklebet på mahogniplate
33x37
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Sundt-Hansen Kvindhered 25/7 63 Mehl

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Tømmerfløtere 1859
16
Bodom, Erik(1829-1879)Tømmerfløtere 1859

Olje på lerret
85x124
Signert og datert nede t.v.: E Bodom 1859.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 180 000
Ved bålet 1859
17
Bergslien, Knud(1827-1908)Ved bålet 1859

Olje på lerret
60x77
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1859

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Kirkeinteriør med kvinner og barn 1887
18
Smith, Carl Frithjof(1859-1917)Kirkeinteriør med kvinner og barn 1887

Olje på lerret
104x76
Signert og datert nede t.h.: C. F. Smith 87.

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Kirkeinteriør med prest og munk
19
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Kirkeinteriør med prest og munk

Olje på lerret
89x68
Signert nede t.h.: Vinc St Lerche Dsf

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Blomstermarked
20
Munthe, Ludvig(1841-1896)Blomstermarked

Olje på lerret
46x66
Signert nede t.v.: L Munthe

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Fiskerjente 1877
21
Sinding, Otto(1842-1909)Fiskerjente 1877

Olje på lerret
115x73
Signert og datert nede t.v.: Otto Sinding Kristiania 1877-

Vurdering
NOK 100 000
Solskinn, Kalvøya, studie 1891
22
Peterssen, Eilif(1852-1928)Solskinn, Kalvøya, studie 1891

Olje på lerret
45x38
Signert og datert nede på midten: Eilif P 91.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 360 000
Gate i Lepaud 1887
23
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gate i Lepaud 1887

Olje på mahogniplate
36x27
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig. 87.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 28 000
Bedende ung kvinne
24
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Bedende ung kvinne

Olje på plate
55x40
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Portrett av Prins Eugen
25
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Portrett av Prins Eugen

Olje på lerret
94x70
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Du og jeg
26
Werenskiold, Erik(1855-1938)Du og jeg

Olje på mahogniplate
27x41
Usignert

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 950 000
Elven Dordogne ved Beaulieu
27
Thaulow, Frits(1847-1906)Elven Dordogne ved Beaulieu

Olje på lerret
66x82

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 400 000
Vår på Stord Mai 1889
28
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår på Stord Mai 1889

Olje på lerret
55x71
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Mai 89.

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 430 000
Vestlandsfjord med folkeliv 1891
29
Askevold, Anders(1834-1900)Vestlandsfjord med folkeliv 1891

Olje på lerret
54x83
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1891.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 65 000
Ved seteren
30
Askevold, Anders(1834-1900)Ved seteren

Olje på lerret
75x98
Signert nede t.h.: A: Askevold.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Norsk skogslandskap med kyr 1889
31
Askevold, Anders(1834-1900)Norsk skogslandskap med kyr 1889

Olje på lerret
65x96
Signert og datert nede t.h. : A: Askevold. 1889.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Kystlandskap
32
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap

Olje på plate
47x72
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Fjordlandskap med fiskere 1878
33
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med fiskere 1878

Olje på lerret
63x97
Signert og datert nede t.v.: A Normann Dsf 78

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Kvinne og barn med kjelke i vinterlandskap
34
Bergslien, Nils(1853-1928)Kvinne og barn med kjelke i vinterlandskap

Olje på lerret
46x85
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Strikkende seterjente med kyr
35
Ender, Axel(1853-1920)Strikkende seterjente med kyr

Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Axel Ender-

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Minner I 1890
36
Werenskiold, Erik(1855-1938)Minner I 1890

Olje på lerret
74x116
Signert og datert nede t.h.: EW 1890

Vurdering
NOK 3 000 000–5 000 000
Tilslag
NOK 2 700 000
Sjømann med sydvest til rors
37
Ancher, Michael(1849-1927)Sjømann med sydvest til rors

Olje på plate
47x38
Signert nede t.h.: M. Ancher.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Portrett av Alexandra Thaulow
38
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Alexandra Thaulow

Olje på lerret
196x98
Signert og påtegnet med dedikasjon oppe t.v.: Til Alexandra Thaulow fra Christian Krohg -

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 720 000
Portrett av Henrik Ibsen på Karl Johan
39
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Henrik Ibsen på Karl Johan

Olje på lerret
61x46
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Gutten i stuen 1903
40
Sinding, Sigmund(1875-1936)Gutten i stuen 1903

Olje på lerret
74x61
Signert og datert nede t.h.: Sigmund Sinding 03

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Mesna vinter 1893
41
Collett, Frederik(1839-1914)Mesna vinter 1893

Olje på lerret
62x90
Signert og datert nede t.v.: F C 93.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 82 000 med forbehold
Fiskere i vinterlandskap
42
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Fiskere i vinterlandskap

Olje på lerret
66x83
Signert nede t.h.: FK.

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
Fra Lofoten
43
Ulving, Even(1863-1952)Fra Lofoten

Olje på lerret
73x106
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Seljekall
44
Astrup, Nikolai(1880-1928)Seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup
Signert i platen nede t.v.: NA

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 230 000
Vinternatt i Rondane 1917
45
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi
70x76,5
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917. Signert med blyant nede t.h.: Sohlberg

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 190 000
Oppstilling med asters og levkøyer
46
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Oppstilling med asters og levkøyer

Olje på lerret
85x92
Signert nede t.h.: O Wold-Torne

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 300 000
Kvinne med parasoll
47
Wold-Torne, Oluf(1867-1919)Kvinne med parasoll

Olje på lerret
61x72

Vurdering
Fra Drøbak
48
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Drøbak

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
NOK 35 000–40 000
Fra Røysheim 1908
49
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røysheim 1908

Olje på lerret
60x90
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Bæverdalen 1908.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Interiør 1914
50
Kavli, Arne(1878-1970)Interiør 1914

Olje på lerret
103x70
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 14

Vurdering
NOK 170 000–200 000
Tilslag
NOK 280 000
Oppstilling med sitroner og bolle
51
Grünewald, Isaac(1889-1946)Oppstilling med sitroner og bolle

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: Grünewald

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
En have i Son ved Oslofjorden 1931
52
Lund, Henrik(1879-1935)En have i Son ved Oslofjorden 1931

Olje på lerret
56x64
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -31

Vurdering
Tilslag
NOK 145 000
Thérèse 1925
53
Krohg, Per(1889-1965)Thérèse 1925

Olje på lerret
90x60
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -1925

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Fra Mesnaelven 1923
54
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Mesnaelven 1923

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 23

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Lillehammer 1936
55
Lundeby, Alf(1870-1961)Lillehammer 1936

Olje på lerret
41x50
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Alf Lundeby Lhmr. 1936

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Sommer 1964-67
56
Holbø, Halvdan(1907-1995)Sommer 1964-67

Olje på lerret
81x116
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1964-67

Vurdering
Ryggvendt kvinneakt
57
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Ryggvendt kvinneakt

Olje på plate
40x36
Signert nede t.v.: T Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Sittende gutter ved bord 1956
58
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Sittende gutter ved bord 1956

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: T. Gjesdal -56

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Tre figurer
59
Weidemann, Jakob(1923-2001)Tre figurer

Olje på plate
81x65
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Havneparti
60
Weidemann, Jakob(1923-2001)Havneparti

Olje på plate
81x65
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Tre kvinner
61
Weidemann, Jakob(1923-2001)Tre kvinner

Olje på plate
81x65
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Sittende kvinne
62
Fjell, Kai(1907-1989)Sittende kvinne

Olje på lerret
73x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 700 000
Toilette 1957
63
Rian, Johs.(1891-1981)Toilette 1957

Olje på lerret
55x51
Signert og datert nede t.v.: J Rian 57

Vurdering
NOK 200 000–300 000
På besøk 1942
64
Fjell, Kai(1907-1989)På besøk 1942

Olje på lerret
48x56
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Rytme 1963
65
Fjell, Kai(1907-1989)Rytme 1963

Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 63

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 850 000
66
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på lerret
97x91
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Figur 1965
67
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figur 1965

Olje på lerret
141x111
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 65

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Vårstudie i skogen 1964
68
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vårstudie i skogen 1964

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

Vurdering
Figurmaleri
69
Fjell, Kai(1907-1989)Figurmaleri

Olje på lerret
82x100
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 870 000
Bruden
70
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden

Olje på plate
33x24
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Blå komposisjon
71
Sitter, Inger(1929-2015)Blå komposisjon

Olje på lerret
115x88
Signert nede t.h.: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Passage
72
Nupen, Kjell(1955-2014)Passage

Olje på lerret
109x158 (79+79)
Usignert

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 150 000
Vognstyrer, Sogn
73
Rose, Knut(1936-2002)Vognstyrer, Sogn

Olje på lerret
50x74
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 80 000
Høstlandskap
74
Vikhagen, Håvard(1952-)Høstlandskap

Olje på lerret
85x126
Signert nede t.h.: H. V.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Skyen
75
Nerdrum, Odd(1944-)Skyen

Olje på lerret
160x190
Signert på lerretet på baksiden: Nerdrum

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag
NOK 1 900 000
Livredderen 1995
76
Nerdrum, Odd(1944-)Livredderen 1995

Olje på lerret
157x117
Signert og datert på baksiden: Nerdrum 95

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Gotisk alterbillede til et
77
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Gotisk alterbillede til et

Olje på plate
150x120
dikt av Emil Boyson 1975
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 75

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Inntrykk fra naturen 1981
78
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1981

Olje på lerret
141x176
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 300 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på