Scheel, Signe(1860-1942)
Tora på kontortrappen
Olje på lerret
55x47
Signert nede t.v.: Signe Scheel
Signert og påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen: "... Paa Kontortrappen" "Signe Scheel Industrigaden". Malt i 1890.
Kunstnerforbundet, separatutstilling, Oslo 1914, p.nr. 9 med tittel: "Paa trappen". Kunstnernes Hus, Oslo 1936, kat.nr. 120. Kunstnerforbundet, minneutstilling, Oslo 1943, p.nr. 25. Kunstnernes Hus, Oslo 1960, kat.nr. 11. Kunstnerforbundet, Oslo 1982, kat.nr. 58. Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1988, kat.nr. 154 B.
Vurdering
Auksjonert mandag 24. november 2008 kl 18:00
Tilslag NOK 90 000