Auksjon mandag 24. november 2008 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Drøbak 1875
1
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Drøbak 1875

Akvarell på papir
30x39
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: HFG. Drøbak 16 Sept 1875

Vurdering
Astrid
2
Rusti, Frida Hoeck(1861-1963)Astrid

Olje på lerret
93x74
Signert nede t.v.: Frida Rusti - Hoeck.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 74 000
Lesende gammel kone
3
Tidemand, Adolph(1814-1876)Lesende gammel kone

Olje på plate
27x23
Signert nede t.h.: A. Tidemand Df

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 270 000
Kirkeportal, Venezia 1885
4
Thaulow, Frits(1847-1906)Kirkeportal, Venezia 1885

Olje på lerret
64x51
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Venezia 85.

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Babord litt
5
Krohg, Christian(1852-1925)Babord litt

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
Havneparti med seilskuter 1853
6
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Havneparti med seilskuter 1853

Olje på lerret
82x117
Signert nede t.v.: J Bennetter Datert nede t.h.: 10 Juni 1853

Vurdering
NOK 200 000
Fjordlandskap med folkeliv 1886
7
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1886

Olje på lerret
45x71
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf. 1886.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Fjordlandskap 1879
8
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap 1879

Olje på lerret
62x96
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 1879-

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Fabrikker i sne, Akerselven
9
Thaulow, Frits(1847-1906)Fabrikker i sne, Akerselven

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 340 000
Kystlandskap
10
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kystlandskap

Olje på lerret
69x92
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Sommerscene
11
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Sommerscene

Olje på lerret
37x48
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Æolsharpen 1913
12
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Æolsharpen 1913

Akvarell, lysmål
43x99
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1913.

Vurdering
NOK 175 000–225 000
Trollfamilie 1902
13
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Trollfamilie 1902

Blandingsteknikk, lysmål
21x62
Signert og datert oppe t.h.: Th. Kittelsen. 1902.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 55 000
Han Sevat
14
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Han Sevat

Blandingsteknikk, lysmål
23x14
Signert nede t.h.: TK

Vurdering
Selvportrett
15
Werenskiold, Erik(1855-1938)Selvportrett

Akvarell på tykt papir
61,5x47,5
Noe utydelig signert oppe t.h.: EW

Vurdering
NOK 250 000
Mann med hatt 1886
16
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Mann med hatt 1886

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 86

Vurdering
Kvinneportrett 1897
17
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kvinneportrett 1897

Olje på lerret
44x34
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 97.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Oppstilling med kobberfat, grønnsaker og frukt
18
Nørregaard, Asta(1853-1933)Oppstilling med kobberfat, grønnsaker og frukt

Olje på lerret
101x121
1925 Signert og datert oppe t.h.: Asta Nörregaard 1925.

Vurdering
Tora på kontortrappen
19
Scheel, Signe(1860-1942)Tora på kontortrappen

Olje på lerret
55x47
Signert nede t.v.: Signe Scheel

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Lekende barn 1893
20
Hauge, Marie(1864-1931)Lekende barn 1893

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.h.: M. H 93

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Vintertåke
21
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vintertåke

Olje på lerret
70x110
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Fruktblomstring i Balestrand
22
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fruktblomstring i Balestrand

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000 med forbehold
Fembøringer i frisk bris
23
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fembøringer i frisk bris

Olje på lerret
65x80
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Sommerdag, Husøy, Nøtterøy
24
Ulving, Even(1863-1952)Sommerdag, Husøy, Nøtterøy

Olje på lerret
71x100
Signert nede t.v.: E Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Syriner 1924
25
Grande, Severin(1869-1934)Syriner 1924

Olje på lerret
67x78
Signert og datert nede t.h.: S Grande -24

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500 med forbehold
Kvinne og barn i sommerlandskap 1919
26
Grande, Severin(1869-1934)Kvinne og barn i sommerlandskap 1919

Olje på lerret
68x77
Signert og datert nede t.h.: S Grande -19

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Prinsekammeret på Narvestad Gård 1917
27
Eiebakke, August(1867-1938)Prinsekammeret på Narvestad Gård 1917

Olje på lerret
84x106
Signert og datert nede t.v.: Aug Eiebakke 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Vågen i Bergen fra Klosteret
28
Werenskiold, Erik(1855-1938)Vågen i Bergen fra Klosteret

Olje på lerret
109x96
Usignert

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 55 000
Murerkneipen 1925
29
Hanno, Carl von(1901-1953)Murerkneipen 1925

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno Paris 25

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Tunnelarbeidere 1937
30
Hanno, Carl von(1901-1953)Tunnelarbeidere 1937

Olje på lerret
98x132
Signert og datert nede t.v.: Carl v Hanno 37

Vurdering
Utsikt mot Balbergkampen, vinter 1918
31
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Utsikt mot Balbergkampen, vinter 1918

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1918.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Fra Holmsbu 1921
32
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Holmsbu 1921

Olje på lerret
55x66
Signert og datert nede t.v.: HS 21

Vurdering
To gutter og en pike på svaberg
33
Heiberg, Jean(1884-1976)To gutter og en pike på svaberg

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: J Heiberg

Vurdering
Interiør, Espevika 1934
34
Lund, Henrik(1879-1935)Interiør, Espevika 1934

Olje på lerret
68x55
Signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -34

Vurdering
Tilslag
NOK 190 000
Storgaten i Lillehammer
35
Sandberg, Einar(1876-1947)Storgaten i Lillehammer

Olje på lerret
57x64
Signert nede t.h.: Einar Sandberg

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Rønnes, Grimstad
36
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes, Grimstad

Olje på lerret
93x122
Signert nede t.v.: A. Kavli-

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Ved staffeli
37
Kavli, Arne(1878-1970)Ved staffeli

Olje på lerret
67x75
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Familie i båt
38
Storstein, Aage(1900-1983)Familie i båt

Olje på lerret
80x105
Signert nede t.v.: Storstein

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
Sittende kvinne 1942
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sittende kvinne 1942

Olje på plate
81x65
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 42.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000 med forbehold
Danserinne 1951
40
Weidemann, Jakob(1923-2001)Danserinne 1951

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 51.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Mor og barn 1947
41
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn 1947

Olje på lerret
96x135
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 47

Vurdering
NOK 700 000–900 000
Tilslag
NOK 700 000
St. Cado
42
Sitter, Inger(1929-2015)St. Cado

Olje på lerret
40x45
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Pike med grønne epler 1948
43
Rian, Johs.(1891-1981)Pike med grønne epler 1948

Olje på lerret
97x80
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1948

Vurdering
NOK 400 000
Elskende 1997
44
Kokkin, Kirsten(1951-)Elskende 1997

Bronse
H: 37 cm.
Signert og datert på plinten: KK 97

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 20 000 med forbehold
Stående gutt
45
Durban, Arne(1912-1993)Stående gutt

Bronse
H: 80 cm
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Mor og barn
46
Durban, Arne(1912-1993)Mor og barn

Bronse
H: 55,5 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 31 000
Gutt sittende på huk
47
Durban, Arne(1912-1993)Gutt sittende på huk

Bronse
H: 34 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Lite barn med hevede armer
48
Durban, Arne(1912-1993)Lite barn med hevede armer

Messing
H: 18,5 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Barn med lekekatt
49
Durban, Arne(1912-1993)Barn med lekekatt

Bronse
H: 37 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Badende kvinner, Morvigsanden, Grimstad 1983
50
Urdal, Atle(1913-1988)Badende kvinner, Morvigsanden, Grimstad 1983

Olje på lerret
75x123
Signert og datert nede t.h.: Atle Urdal -83

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
Skjærgårdssøndag 1976
51
Rittun, Thorstein(1929-2018)Skjærgårdssøndag 1976

Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 76

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Tilslag
NOK 25 000
Jan Van Huysums blomsterstykke 1973
52
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Jan Van Huysums blomsterstykke 1973

Olje på plate
150x120
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 1973

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Vinter 1986
53
Sparre, Victor(1919-2008)Vinter 1986

Olje på lerret
89x108
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -86

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Noe om det å flytte 1983
54
Ythjall, Terje(1943-)Noe om det å flytte 1983

Olje på lerret
40x60
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: T. Ythjall T. Ythjall 1983

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Inntoget
55
Gullvåg, Håkon(1959-)Inntoget

Olje på lerret
80x80
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Uten tittel
56
Rose, Knut(1936-2002)Uten tittel

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 60 000
Fra Tydalssuiten
57
Johannessen, Jens(1934-)Fra Tydalssuiten

Akvarell, lysmål
74x55
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 70 000
Flyvende over vann
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Flyvende over vann

Olje på lerret
168x130
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 175 000
Landsbyen som ikke hadde havn
59
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Landsbyen som ikke hadde havn

Olje på lerret
120x150
Signert og datert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen 1998-1999

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Ingrid Bergman: Nonnen
60
Warhol, Andy(1928-1987)Ingrid Bergman: Nonnen

Serigrafi, lysmål
95x95
Signert nede t.h.: Andy Warhol

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på