Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Normann, Adelsteen (1848-1918)
Seilskute i kystlandskap 1877

Olje på lerret
61x106
Signert og datert nede t.h.: A Normann Dsf 77

Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 50 000

Adelsteen Normann hadde studieopphold i Düsseldorf fra 1869 til 1873. Han bodde i Düsseldorf antagelig helt til 1887, for deretter å flytte til Berlin. Han foretok årvisse reiser om sommeren til Norge, og de fleste maleriene hans er norske landskaper, som han malte i atelieret basert på studier. Hans stil er preget av den sene Düsseldorfskolen, det vil si senromantikken.