Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Munch, Jacob(1776-1839)Portrett av kjøpmann Christian Stub Myhre og frue

Olje på lerret
33x28
Usignert
Angivelig Jacob Munch

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
2
Tidemand, Adolph(1814-1876)Studiehode

Olje på lerret, oppklebet på plate
38,5x33
Signert nede t.v.: AT

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
3
Bergslien, Knud(1827-1908)Interiør, kvinne ved rokk 1868

Olje på lerret
80x68
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1868

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
4
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)To kvinner ved grue 1878

Olje på lerret
32x40
Signert og datert nede t.v.: Math. Dietrichson 1878

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
5
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Sommerlandskap med mann i robåt 1866

Akvarell og pastell på papir, lysmål
30x35
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg Juli 1866.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
6
Diriks, Edvard(1855-1930)Skrivergården i Drøbak 1882

Olje på mahogniplate
37x57
Signert og datert nede t.v.: Diriks. 82.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
7
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra Eventyret: Gutten som ville bli handelskar

Lavering og blyant på papir, lysmål
11x20
Signert nede t.v.: TK.

Tilslag NOK 16 000 med forbehold
{lot.title}
8
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Et sjenerende ungdomsbekjentskap 1888

Penn på papir, oppklebet på plate, lysmål
22x32
Signert og datert nede t.v.: TK. 88.

NOK 50 000
{lot.title}
9
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Den botferdige Magdalena 1892

Olje på mahogniplate
50x38
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 92.

Tilslag NOK 82 000
{lot.title}
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Kirkeportal, Venezia 1885

Olje på lerret
64x51
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Venezia 85.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
11
Krohg, Christian(1852-1925)Los fra Grepan Verdens ende Tjøme

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
12
Normann, Adelsteen(1848-1918)Seilskute i kystlandskap 1877

Olje på lerret
61x106
Signert og datert nede t.h.: A Normann Dsf 77

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
13
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1912

Olje på lerret
96x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1912.

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
14
Diriks, Edvard(1855-1930)Parklandskap med to menn med flosshatt 1880

Olje på mahogniplate
55x51
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Diriks 80

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
15
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gjeterpiker ved bålet i Grez

Olje på mahogniplate
27x35
Signert nede t.v.: Skredsvig.

{lot.title}
16
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fra Telemark 1884

Kullstift på beige tykt papir, lysmål
76x97
Signert og datert nede t.v.: Erik Werenskiold -1884.

NOK 500 000
Tilslag NOK 620 000
{lot.title}
17
Haaland, Lauritz(1855-1938)To fiskere 1895

Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
18
Müller, Morten(1828-1911)Havneparti i måneskinn 1857

Olje på lerret
45x60
Signert og datert nede t.v.: Morten Müller 1857

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
19
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1888

Olje på lerret
40x65
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
20
Kielland, Kitty(1843-1914)Jærlandskap

Olje på lerret
38x59
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

NOK 50 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
21
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kystlandskap

Olje på lerret
69x92
Signert nede t.h.: Heyerdahl

{lot.title}
22
Bergslien, Nils(1853-1928)Hornblåsing

Akvarell på grålig, middels tynt papir, oppklebet
på papplate 33x25
Signert nede t.h.: N. Bergslien

{lot.title}
23
Bergslien, Nils(1853-1928)Kollekt 1903

Akvarell på grålig papir, oppklebet på papp
36,5x37
Signert og datert nede t.h.: Nils Bergslien 1903

{lot.title}
24
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Ærfugl i midnattssol

Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Tilslag NOK 125 000
{lot.title}
25
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Stilleben 1907

Olje på lerret
160x135
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1907

NOK 100 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm

NOK 600 000
{lot.title}
27
Munthe, Gerhard(1849-1929)Den kloke fugl 1892

Blyant og akvarell på papir, lysmål
55x80
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe -1892.

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
28
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gullfuglene 1895

Akvarell på papir, lysmål
47x72
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. 1895.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
29
Astrup, Nikolai(1880-1928)Juninatt i hagen

Tresnitt med håndkolorering på papir, oppklebet på
papplate, 30x41
Signert nede t.v.: N. Astrup

NOK 500 000
Tilslag NOK 770 000
{lot.title}
30
Kavli, Arne(1878-1970)Fra en park

Olje på lerret
75x85
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
31
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: A. Kavli-

NOK 30 000–50 000
{lot.title}
32
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne med hatt 1917

Olje på lerret
76x64
Signert og datert nede t.h.: A -Kavli 17

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
33
Karsten, Ludvig(1876-1926)Oppstilling med kanne, fat og blomsterpotte 1913

Olje på lerret
49x72
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Karsten 13 (?)

NOK 300 000–500 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
34
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Stående kvinneakt

Olje på lerret
110x58
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torsteinson 1917

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
35
Onsager, Søren(1878-1946)Sovende småpiker

Olje på lerret
71x86
Signert nede t.h.: Onsager

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 260 000
{lot.title}
36
Kavli, Arne(1878-1970)To kvinner i hagen, Rønnes

Olje på lerret
101x105
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
37
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Sol over Nødingen 1952

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Th. Lie-Jørgensen 52

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
38
Hanno, Carl von(1901-1953)Solbadende kvinner og menn 1934

Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 34

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 140 000
{lot.title}
39
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Oppstilling med blomster ved et vindu

Olje på lerret
91x66
Signert nede t.h.: R. Thygesen

{lot.title}
40
Aulie, Reidar(1904-1977)Hage med blomstrende frukttrær

Olje på lerret
86x100
Signert nede t.v.: Aulie

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
41
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Komposisjon

Olje på plate
63x76
Signert nede t.h.: B. Krauskopf

{lot.title}
42
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)To sittende kvinner

35x40
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
43
Holbø, Kristen(1869-1953)Tidlig vår Gamleveien 1945

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.

Tilslag NOK 84 000
{lot.title}
44
Holbø, Kristen(1869-1953)Utsikt over Lillehammer 1945

Olje på plate
50x61

Tilslag NOK 86 000
{lot.title}
45
Krantz, Nils(1886-1954)Stilleben 1942

Olje på lerret
55x65
Signert nede t.v.: Krantz

Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
46
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Komposisjon

Olje på lerret
46x59
Signert nede t.h.: F. SH.

{lot.title}
47
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Hjem fra fiske

Olje på lerret
70x75
Signert nede t.v.: Erik Harry J.

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
48
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne på veranda

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
49
Fjell, Kai(1907-1989)Mai 1948

Olje på lerret
150x140
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 2 000 000–3 000 000
{lot.title}
50
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med vase

Pastell på papir, lysmål
57x44
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
51
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner

Pastell på papir, lysmål
57x44
Signert oppe t.v.: K. Fjell

{lot.title}
52
Fjell, Kai(1907-1989)Natt 1956

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -56

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 160 000
{lot.title}
53
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med krukke, vase og kanne 1944

Olje på plate
65x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. -44

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
54
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fra Mjøsa 1955

Olje på plate
50x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 55.

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skogbunn 1960

Olje på papp, oppklebet på plate
48x36
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 60

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1986

Olje på lerret
148x148
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Johan 2/7 -86 Weidemann

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
57
Johannessen, Jens(1934-)Fra Tydalssuiten

Akvarell
76x56
Signert nede t.v.: JJ.

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Drøm om Venezia

Olje på lerret
72x97
Signert nede t.h.: K. Nupen

Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
59
Nupen, Kjell(1955-2014)Skogslys

Olje på lerret
162x119
Signert nede t.v.: K. Nupen.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
60
Nupen, Kjell(1955-2014)Flyvende over vann

Olje på lerret
168x129
Signert nede på midten: K. Nupen.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 110 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her