Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Portrett av kjøpmann Christian Stub Myhre og frue
1
Munch, Jacob(1776-1839)Portrett av kjøpmann Christian Stub Myhre og frue

Olje på lerret
33x28
Usignert
Angivelig Jacob Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Studiehode
2
Tidemand, Adolph(1814-1876)Studiehode

Olje på lerret, oppklebet på plate
38,5x33
Signert nede t.v.: AT

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Interiør, kvinne ved rokk 1868
3
Bergslien, Knud(1827-1908)Interiør, kvinne ved rokk 1868

Olje på lerret
80x68
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1868

Vurdering
NOK 400 000–600 000
To kvinner ved grue 1878
4
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)To kvinner ved grue 1878

Olje på lerret
32x40
Signert og datert nede t.v.: Math. Dietrichson 1878

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Sommerlandskap med mann i robåt 1866
5
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Sommerlandskap med mann i robåt 1866

Akvarell og pastell på papir, lysmål
30x35
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg Juli 1866.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Skrivergården i Drøbak 1882
6
Diriks, Edvard(1855-1930)Skrivergården i Drøbak 1882

Olje på mahogniplate
37x57
Signert og datert nede t.v.: Diriks. 82.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Eventyret: Gutten som ville bli handelskar
7
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra Eventyret: Gutten som ville bli handelskar

Lavering og blyant på papir, lysmål
11x20
Signert nede t.v.: TK.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000 med forbehold
Et sjenerende ungdomsbekjentskap 1888
8
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Et sjenerende ungdomsbekjentskap 1888

Penn på papir, oppklebet på plate, lysmål
22x32
Signert og datert nede t.v.: TK. 88.

Vurdering
NOK 50 000
Den botferdige Magdalena 1892
9
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Den botferdige Magdalena 1892

Olje på mahogniplate
50x38
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 92.

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Kirkeportal, Venezia 1885
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Kirkeportal, Venezia 1885

Olje på lerret
64x51
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Venezia 85.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Los fra Grepan Verdens ende Tjøme
11
Krohg, Christian(1852-1925)Los fra Grepan Verdens ende Tjøme

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 400 000
Seilskute i kystlandskap 1877
12
Normann, Adelsteen(1848-1918)Seilskute i kystlandskap 1877

Olje på lerret
61x106
Signert og datert nede t.h.: A Normann Dsf 77

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Seilskute ved kyst 1912
13
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved kyst 1912

Olje på lerret
96x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1912.

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Parklandskap med to menn med flosshatt 1880
14
Diriks, Edvard(1855-1930)Parklandskap med to menn med flosshatt 1880

Olje på mahogniplate
55x51
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Diriks 80

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Gjeterpiker ved bålet i Grez
15
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gjeterpiker ved bålet i Grez

Olje på mahogniplate
27x35
Signert nede t.v.: Skredsvig.

Vurdering
Fra Telemark 1884
16
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fra Telemark 1884

Kullstift på beige tykt papir, lysmål
76x97
Signert og datert nede t.v.: Erik Werenskiold -1884.

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 620 000
To fiskere 1895
17
Haaland, Lauritz(1855-1938)To fiskere 1895

Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Havneparti i måneskinn 1857
18
Müller, Morten(1828-1911)Havneparti i måneskinn 1857

Olje på lerret
45x60
Signert og datert nede t.v.: Morten Müller 1857

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Fjordlandskap med folkeliv 1888
19
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1888

Olje på lerret
40x65
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Jærlandskap
20
Kielland, Kitty(1843-1914)Jærlandskap

Olje på lerret
38x59
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 60 000
Kystlandskap
21
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kystlandskap

Olje på lerret
69x92
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Hornblåsing
22
Bergslien, Nils(1853-1928)Hornblåsing

Akvarell på grålig, middels tynt papir, oppklebet
på papplate 33x25
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Vurdering
Kollekt 1903
23
Bergslien, Nils(1853-1928)Kollekt 1903

Akvarell på grålig papir, oppklebet på papp
36,5x37
Signert og datert nede t.h.: Nils Bergslien 1903

Vurdering
Ærfugl i midnattssol
24
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Ærfugl i midnattssol

Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Stilleben 1907
25
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Stilleben 1907

Olje på lerret
160x135
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1907

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 400 000
Selvportrett
26
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm

Vurdering
NOK 600 000
Den kloke fugl 1892
27
Munthe, Gerhard(1849-1929)Den kloke fugl 1892

Blyant og akvarell på papir, lysmål
55x80
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe -1892.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Gullfuglene 1895
28
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gullfuglene 1895

Akvarell på papir, lysmål
47x72
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. 1895.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 105 000
Juninatt i hagen
29
Astrup, Nikolai(1880-1928)Juninatt i hagen

Tresnitt med håndkolorering på papir, oppklebet på
papplate, 30x41
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 770 000
Fra en park
30
Kavli, Arne(1878-1970)Fra en park

Olje på lerret
75x85
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Fra Rønnes
31
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: A. Kavli-

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Kvinne med hatt 1917
32
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne med hatt 1917

Olje på lerret
76x64
Signert og datert nede t.h.: A -Kavli 17

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Oppstilling med kanne, fat og blomsterpotte 1913
33
Karsten, Ludvig(1876-1926)Oppstilling med kanne, fat og blomsterpotte 1913

Olje på lerret
49x72
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Karsten 13 (?)

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 360 000
Stående kvinneakt
34
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Stående kvinneakt

Olje på lerret
110x58
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torsteinson 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 86 000
Sovende småpiker
35
Onsager, Søren(1878-1946)Sovende småpiker

Olje på lerret
71x86
Signert nede t.h.: Onsager

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 260 000
To kvinner i hagen, Rønnes
36
Kavli, Arne(1878-1970)To kvinner i hagen, Rønnes

Olje på lerret
101x105
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 220 000
Sol over Nødingen 1952
37
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Sol over Nødingen 1952

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Th. Lie-Jørgensen 52

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Solbadende kvinner og menn 1934
38
Hanno, Carl von(1901-1953)Solbadende kvinner og menn 1934

Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 34

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 140 000
Oppstilling med blomster ved et vindu
39
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Oppstilling med blomster ved et vindu

Olje på lerret
91x66
Signert nede t.h.: R. Thygesen

Vurdering
Hage med blomstrende frukttrær
40
Aulie, Reidar(1904-1977)Hage med blomstrende frukttrær

Olje på lerret
86x100
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 44 000
41
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Komposisjon

Olje på plate
63x76
Signert nede t.h.: B. Krauskopf

Vurdering
To sittende kvinner
42
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)To sittende kvinner

35x40
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Tidlig vår Gamleveien 1945
43
Holbø, Kristen(1869-1953)Tidlig vår Gamleveien 1945

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.

Vurdering
Tilslag
NOK 84 000
Utsikt over Lillehammer 1945
44
Holbø, Kristen(1869-1953)Utsikt over Lillehammer 1945

Olje på plate
50x61

Vurdering
Tilslag
NOK 86 000
Stilleben 1942
45
Krantz, Nils(1886-1954)Stilleben 1942

Olje på lerret
55x65
Signert nede t.v.: Krantz

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
46
Smith-Hald, Frithjof(1909-1989)Komposisjon

Olje på lerret
46x59
Signert nede t.h.: F. SH.

Vurdering
Hjem fra fiske
47
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Hjem fra fiske

Olje på lerret
70x75
Signert nede t.v.: Erik Harry J.

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Kvinne på veranda
48
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne på veranda

Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Mai 1948
49
Fjell, Kai(1907-1989)Mai 1948

Olje på lerret
150x140
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
Pike med vase
50
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med vase

Pastell på papir, lysmål
57x44
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Tre kvinner
51
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner

Pastell på papir, lysmål
57x44
Signert oppe t.v.: K. Fjell

Vurdering
Natt 1956
52
Fjell, Kai(1907-1989)Natt 1956

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -56

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 160 000
Oppstilling med krukke, vase og kanne 1944
53
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling med krukke, vase og kanne 1944

Olje på plate
65x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. -44

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Fra Mjøsa 1955
54
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fra Mjøsa 1955

Olje på plate
50x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 55.

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Skogbunn 1960
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skogbunn 1960

Olje på papp, oppklebet på plate
48x36
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 60

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Komposisjon 1986
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1986

Olje på lerret
148x148
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Johan 2/7 -86 Weidemann

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Fra Tydalssuiten
57
Johannessen, Jens(1934-)Fra Tydalssuiten

Akvarell
76x56
Signert nede t.v.: JJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Drøm om Venezia
58
Nupen, Kjell(1955-2014)Drøm om Venezia

Olje på lerret
72x97
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Skogslys
59
Nupen, Kjell(1955-2014)Skogslys

Olje på lerret
162x119
Signert nede t.v.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Flyvende over vann
60
Nupen, Kjell(1955-2014)Flyvende over vann

Olje på lerret
168x129
Signert nede på midten: K. Nupen.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 110 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på