Olje på lerret
33x28
Usignert
Angivelig Jacob Munch
Olje på lerret
33x28
Usignert
Angivelig Jacob Munch
Olje på lerret, oppklebet på plate
38,5x33
Signert nede t.v.: AT
Olje på lerret
80x68
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1868
Olje på lerret
32x40
Signert og datert nede t.v.: Math. Dietrichson 1878
Akvarell og pastell på papir, lysmål
30x35
Signert og datert nede t.h.: JF Eckersberg Juli 1866.
Olje på mahogniplate
37x57
Signert og datert nede t.v.: Diriks. 82.
Lavering og blyant på papir, lysmål
11x20
Signert nede t.v.: TK.
Penn på papir, oppklebet på plate, lysmål
22x32
Signert og datert nede t.v.: TK. 88.
Olje på mahogniplate
50x38
Signert og datert oppe t.h.: Heyerdahl 92.
Olje på lerret
64x51
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Frits Thaulow. Venezia 85.
Olje på lerret
81x100
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
61x106
Signert og datert nede t.h.: A Normann Dsf 77
Olje på lerret
96x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1912.
Olje på mahogniplate
55x51
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Diriks 80
Olje på mahogniplate
27x35
Signert nede t.v.: Skredsvig.
Kullstift på beige tykt papir, lysmål
76x97
Signert og datert nede t.v.: Erik Werenskiold -1884.
Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.
Olje på lerret
45x60
Signert og datert nede t.v.: Morten Müller 1857
Olje på lerret
40x65
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.
Olje på lerret
38x59
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland
Olje på lerret
69x92
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Akvarell på grålig, middels tynt papir, oppklebet
på papplate 33x25
Signert nede t.h.: N. Bergslien
Akvarell på grålig papir, oppklebet på papp
36,5x37
Signert og datert nede t.h.: Nils Bergslien 1903
Olje på lerret
120x105
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Olje på lerret
160x135
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1907
Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 501-504x387-390 mm
Motivet: 455-462x315-320 mm
Blyant og akvarell på papir, lysmål
55x80
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe -1892.
Akvarell på papir, lysmål
47x72
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. 1895.
Tresnitt med håndkolorering på papir, oppklebet på
papplate, 30x41
Signert nede t.v.: N. Astrup
Olje på lerret
75x85
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: A. Kavli-
Olje på lerret
76x64
Signert og datert nede t.h.: A -Kavli 17
Olje på lerret
49x72
Signert og noe utydelig datert oppe t.h.: Karsten 13 (?)
Olje på lerret
110x58
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torsteinson 1917
Olje på lerret
71x86
Signert nede t.h.: Onsager
Olje på lerret
101x105
Signert nede t.h.: A. Kavli
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: Th. Lie-Jørgensen 52
Olje på lerret
89x116
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 34
Olje på lerret
91x66
Signert nede t.h.: R. Thygesen
Olje på lerret
86x100
Signert nede t.v.: Aulie
Olje på plate
63x76
Signert nede t.h.: B. Krauskopf
35x40
Signert nede t.v.: T. Gjesdal
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.
Olje på plate
50x61
Olje på lerret
55x65
Signert nede t.v.: Krantz
Olje på lerret
46x59
Signert nede t.h.: F. SH.
Olje på lerret
70x75
Signert nede t.v.: Erik Harry J.
Olje på lerret
70x80
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Olje på lerret
150x140
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Pastell på papir, lysmål
57x44
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Pastell på papir, lysmål
57x44
Signert oppe t.v.: K. Fjell
Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -56
Olje på plate
65x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. -44
Olje på plate
50x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 55.
Olje på papp, oppklebet på plate
48x36
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 60
Olje på lerret
148x148
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Johan 2/7 -86 Weidemann
Akvarell
76x56
Signert nede t.v.: JJ.
Olje på lerret
72x97
Signert nede t.h.: K. Nupen
Olje på lerret
162x119
Signert nede t.v.: K. Nupen.
Olje på lerret
168x129
Signert nede på midten: K. Nupen.