Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Haaland, Lauritz (1855-1938)
To fiskere 1895

Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 95.

Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 54 000

Redskapet de to fiskerne bruker er en glip, en enorm hov, som man fisket småfisk med for å få agn til hummerfiske.

Takk til konservator Harald Hamre, Stavanger Museum, for opplysninger om hoven, en glip.