Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00
Komposisjon 1986

Olje på lerret
148x148
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Johan 2/7 -86 Weidemann

Påtegnet på baksiden av lerretet: "Til Johan fra dine venner på fire og to - her på Ringsveen". Proveniens: Har tilhørt Johan H. Stenersens samling.

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Tilslag NOK 150 000

LITTERATUR: Holger Koefoed: Portrett i ord. Jakob Weidemann, Oslo 1998.

Jakob Weidemann var gjennom hele sitt kunstneriske virke inspirert av sine inntrykk fra naturen. Han uttalte blant annet:

Jeg tilber naturen og synes det er det vakreste av alt. Jeg synes det. Jeg er glad i naturen og ser alt gjennom dens øyne. S. 146.