Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Onsager, Søren (1878-1946)
Sovende småpiker

Olje på lerret
71x86
Signert nede t.h.: Onsager

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen: "Søren Onsager April 1909 "Sovende Smaapiker"". Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen med annen tittel: "Sovende barn", samt på nok en lapp: "Schlafende Mädchen".

UTSTILT:

Norges Jubilæumsutstilling 1914, kat.nr. 21.

Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Tilslag NOK 260 000