Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 30. november 2009 kl 18:00

Erichsen, Thorvald (1868-1939)
Fra Lunnevik 1918

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1918

Lunnevik ligger i nærheten av Lysekil i Sverige. Proveniens: Skal ha tilhørt Henrik Sørensens malerisamling, påtegnet med HS i ligatur på baksiden, på blindrammen.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1931, kat.nr. 119 med tittel "Fra Lunnevik", oppført under året 1918.

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 80 000