Auksjon mandag 30. november 2009 kl 18:00
Skredsvig, Christian(1854-1924)
Studie til Ola Velland 1896

Olje på lerret
93x73
Signert, datert og betegnet oppe t.h.: Ola Velland. CS. Eggedal 96

Den første store versjonen av dette maleriet på over to ganger tre meter ble bestilt til det nye Holmenkollen Turisthotell som var bygget opp etter brann. Innrammet foto av det store maleriet og diktet om Ola Velland medfølger.

Vurdering

Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00

Tilslag NOK 72 000