Skredsvig, Christian(1854-1924)
Studie til Ola Velland 1896
Olje på lerret
93x73
Signert, datert og betegnet oppe t.h.: Ola Velland. CS. Eggedal 96
Den første store versjonen av dette maleriet på over to ganger tre meter ble bestilt til det nye Holmenkollen Turisthotell som var bygget opp etter brann. Innrammet foto av det store maleriet og diktet om Ola Velland medfølger.
Vurdering
Auksjonert mandag 30. november 2009 kl 18:00
Tilslag NOK 72 000