Ukjent, kunstner
Portrett av dronning Charlotte Amalie
Olje på lerret
75x58
Usignert
Angivelig portrett av dronning Charlotte Amalie, tyskfødt, prinsesse av Hessen-Kassel, som var gift med kong Christian V (1650-1714). Malt for å passe inn i en oval ramme, som maleriet ikke har nå.
Vurdering
Auksjonert mandag 7. desember 2009 kl 18:00
Tilslag NOK 6 000