Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon mandag 7. desember 2009 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Kristaver

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skøyter

Serigrafi, lysmål
48x36
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
68
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)På utkikk

Serigrafi, lysmål
26x17

{lot.title}
69
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollkveita

Serigrafi, lysmål
26x16

{lot.title}
70
Savio, John(1902-1938)Godvær

Tresnitt på papir, oppklebet på papp
23,5x33
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
71
Savio, John(1902-1938)Isral Lønboms plass

Tresnitt på tynt Japanpapir
35,5x44
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
72
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner

Linoleumssnitt, lysmål
27x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
73
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt

Linoleumssnitt, lysmål
25x21
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
74
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
73x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
75

Serigrafi, lysmål
73x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
76
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1984

Penn på papir
62x88
Signert og datert med blyant nede t.h.: Groth 1984

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
77
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1980

Penn på papir
62x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1980

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
78
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmortrappen

Fargeradering, lysmål
54x66
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
79
Thaulow, Frits(1847-1906)Atlanterhavsdamperen

Fargeradering, lysmål
52x64

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
80
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Fargeradering, lysmål
52x62
Dobbeltsignert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Måkene

Fargeradering, lysmål
64x54

{lot.title}
82
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
59x47

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
83
Kleiva, Per(1933-2017)Dei vaksne si verd 1975

Serigrafi, lysmål
69x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -75.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
84
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.h.: Sugai

NOK 3 000
{lot.title}
85
Rian, Johs.(1891-1981)Fjordlandskap 1933

Fargetresnitt på tynt brunt papir, oppklebet på
plate Arket: 38x46 cm Motivet: 32,5x41 cm
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1933.

{lot.title}
86
Nerdrum, Odd(1944-)Stående akt

Litografi, lysmål
63x58
Signert nede t.h.: Nerdrum

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
87
Nerdrum, Odd(1944-)Ryggvendt akt

Litografi, lysmål
79x59
Signert nede t.h.: Nerdrum

{lot.title}
88
Nerdrum, Odd(1944-)Etter akten

Litografi, lysmål
58x78
Signert nede t.h.: Nerdrum

{lot.title}
89
Widerberg, Frans(1934-2017)Drømmer

Litografi, lysmål
51x63
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

90
Mappe til Norges BlindeforbundMappe nr 88

Serigrafier
65x48
Alle signert med blyant/penn. Alle nummerert med blyant/penn: 88/275.

Tilslag NOK 37 000
91
Kunstmappe Ski-Idrettens FremmeMappe nr 57

Serigrafier; Litografier
67x55-56x76
Alle signert med blyant. 4 trykk datert 1978. Alle nummerert: 57/100.

Tilslag NOK 16 000
92
Litografimappen-77Mappe 81 av 115

Litografier
51x63-76x57
Alle signert med blyant. Alle nummerert med blyant: 81/125.

Tilslag NOK 12 000
93
Grafikkmappe til Kronpr Märthas KirkeMappe nr 19

Serigrafier
59x46-68x48
Alle signert med blyant. Alle nummerert med blyant 19/160 og 19/172.

{lot.title}
94
Peterssen, Eilif(1852-1928)Kvinnehode, studie

Olje på lerret
33x30
Signert og stedsbestemt nede t.h.: EP Sele

{lot.title}
95
Peterssen, Eilif(1852-1928)Landskapsinteriør, studie

Olje på lerret
51x61
Signert på baksiden av lerretet: Eilif Peterssen

{lot.title}
96
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Skogsinteriør med bøk 1895

Olje på lerret
65x53
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1895.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
97
Drougge, Mauritz(1874-1949)Tiurspill

Olje på lerret
80x101
Signert nede t.h.: Drougge

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
98
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Kvinneportrett 1908

Olje på lerret
79x55
Signert og datert oppe t.v.: Osc. Grönmyra 08

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
99
Ukjent, kunstnerPortrett av dronning Charlotte Amalie

Olje på lerret
75x58
Usignert

{lot.title}
100
Ukjent, kunstnerOppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
85x61
Usignert

{lot.title}
101
Ukjent, kunstnerMusen Terpsikhore med sin lyre

Olje på lerret
62x74
Usignert

{lot.title}
102
Barlag, Philip(1840-1913)Sommerlandskap

Olje på lerret
20x30
Signert nede t.v.: Barlag.

NOK 5 000
{lot.title}
103
Barlag, Philip(1840-1913)Vinterlandskap

Olje på lerret
20x30
Signert nede t.h.: Barlag.

NOK 5 000
{lot.title}
104
Ukjent, kunstnerKyr ved vanningssted

Olje på plate
32x52
Utydelig signert nede t.v.: Chr Svig (?)

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
105
Bennetter, Henrik Wilhelm(1874-1923)Tarebrenning på Jæren 1900

Olje på lerret
45x70
Signert nede t.v.: H. Bennetter.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
106
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Seilbåter i opprørt sjø 1900

Olje på lerret
52x85
Signert og datert nede t.h.: Smith Hald 1900

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
107
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti 1905

Olje på lerret
45x65
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1905

{lot.title}
108
Durban, Arne(1912-1993)Kvinneakt

Leirgods, uglasert, relieff
24,5x19,5
Signert nede t.h.: Durban

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
109
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
L: 32 cm B: 21 cm H: 21 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding

{lot.title}
110
Holmboe, Thorolf(1866-1935)På høyfjellet

Olje på lerret
48x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe

{lot.title}
111
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Akerselven 1902

Olje på lerret
69x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1902

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
112
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap 1929

Olje på lerret
55x70
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1929

{lot.title}
113
Hansteen, Nils(1855-1912)Kystlandskap 1898

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1898

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
114
Wentzel, Gustav(1859-1927)Seter med geit

Olje på lerret
60x79
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
115
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Gårdstun 1919

Olje på lerret
56x88
Signert og datert nede t.h.: Andr. Singdahlsen 1919

{lot.title}
116
Midelfart, Willi(1904-1975)Fiskere ved Pont Neuf, Paris 1934

Olje på lerret
32x49
Signert og datert nede t.h.: W.M. 34

{lot.title}
117
Gundersen, Helene(1858-1934)Fra Rjukan

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Helene Gundersen

{lot.title}
118
Sitje, Joronn(1897-1982)Kvinneportrett 1957

Olje på plate
73x61
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje 57

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
119
Peterssen, Eilif(1852-1928)Interiør med katt

Olje på lerret
87x77
Noe utydelig signert nede t.h.: Ei..i..P.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
120
Ulving, Even(1863-1952)Ved Balholm, Sogn

Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: E. Ulving

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
121
Peters, Wilhelm(1851-1935)Fra Tunis 1919

Olje på lerret
36x49
Signert og datert nede t.h.: Wlm Peters Tunis 19

NOK 5 000
{lot.title}
122
Jorde, Lars(1865-1939)Hageinteriør 1932

Olje på plate
49x55
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 32

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
123
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Lillehammer 1931

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 31

Tilslag NOK 27 000
{lot.title}
124
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Gjende 1916

Olje på lerret
92x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Lars Jorde Gjende 1916

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
125
Lundeby, Alf(1870-1961)Utsikt mot Mjøsa 1954

Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1954

Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
126
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
50x59
Signert nede t.v.: J de H. Krohn.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
127
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med krysantemum i vase

Olje på lerret
60x44
Signert nede t.v.: J de H. Krohn

{lot.title}
128
Peters, Wilhelm(1851-1935)Oppstilling med liljer og roser 1903

Olje på lerret
62x92
Signert og datert nede t.h.: Wm Peters 03

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
129
Rysst, Ruth(1891-1969)Stilleben

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.h.: Ruth Rysst

NOK 5 000
{lot.title}
130
Rian, Johs.(1891-1981)Arbeidere

Olje på lerret
70x85
Signert nede t.h.: J Rian

{lot.title}
131
Revold, Axel(1887-1962)Utsikt fra Atlungstad ved Mjøsa mot Helgøya

Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: Axel Revold

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
132
Krohn, Xan(1882-1959)Parkvei

Olje på lerret
62x55
Signert nede t.h.: Xan Krohn

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
133
Rom, Per(1903-1985)Melankoli

Olje på lerret
65x101
Signert nede t.h.: Per Rom

{lot.title}
134
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Vårtema i gult 1956

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.h.: JF Michelet -56

{lot.title}
135
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)To barn med bamse

Olje på lerret
62x76
Signert oppe t.h.: H. Finne-Grønn.

{lot.title}
136
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap 1951

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 51

{lot.title}
137
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Gammel have 1951

Olje på lerret
60x73

{lot.title}
138
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap, solgangsbris 1929

Olje på mahognyplate
37x46
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz. 29.

{lot.title}
139
Nielssen, Finn(1908-1962)Junikveld, Gamle Hellesund 1959

Olje på lerret
73x100
Signert og datert nede t.v.: Fini-59

{lot.title}
140
Diriks, Edvard(1855-1930)Høst, Nesoddtangen

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.v.: Diriks

{lot.title}
141
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Kristianiafjorden

Olje på lerret
33x43
Signert nede t.h.: Diriks.

{lot.title}
142
Enger, Erling(1899-1990)Elvelandskap 1944

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -44

NOK 18 000–20 000
Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
143
Tveter, Kåre(1922-2012)Sommerregn

Akvarell på papir
19,5x28
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

{lot.title}
144
Finne, Ferdinand(1910-1999)Sydlandsk kulturlandskap

Olje på lerret
44x55
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne.

{lot.title}
145
Urdal, Atle(1913-1988)Sol på sjærene

Olje på plate
30x50
Signert nede t.h.: Atle Urdal

{lot.title}
146
Nesjar, Carl(1920-2015)Svart svaberg

Akryl på plate
49x65
Signert nede t.v.: Nesjar

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
147
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kassadame

Akvarell på papir, lysmål
60x47
Signert med blyant oppe t.h.: Ludv. Eikaas

{lot.title}
148
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Komposisjon 1982

Olje på papir, lysmål
75x53
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr Iversen 82

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
149
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
25x25
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jens Johannessen 64.

{lot.title}
150
Bowen, Eric(1929-2002)Memories of Rome

Olje på lerret
130x100
Signert og datert nede t.h.: E. Bowen * 1989

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
151
Bergstad, Terje(1938-)Skriket

Olje på lerret
90x80
Signert og datert på baksiden av lerretet: Terje Bergstad 1965 1970 1971

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
152
Strøm, Halfdan(1863-1949)Løvtrær, aftenlys 1898

Olje på lerret
100x97
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Strøm 1898-

Tilslag NOK 18 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her