Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Serigrafi, lysmål
26x17
Serigrafi, lysmål
48x36
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-
Serigrafi, lysmål
26x17
Serigrafi, lysmål
26x16
Tresnitt på papir, oppklebet på papp
23,5x33
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt på tynt Japanpapir
35,5x44
Signert nede t.h.: John Savio
Linoleumssnitt, lysmål
27x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Linoleumssnitt, lysmål
25x21
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
73x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
73x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Penn på papir
62x88
Signert og datert med blyant nede t.h.: Groth 1984
Penn på papir
62x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1980
Fargeradering, lysmål
54x66
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargeradering, lysmål
52x64
Fargeradering, lysmål
52x62
Dobbeltsignert nede t.h.: Frits Thaulow
Fargeradering, lysmål
64x54
Fargeradering, lysmål
59x47
Serigrafi, lysmål
69x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -75.
Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.h.: Sugai
Fargetresnitt på tynt brunt papir, oppklebet på
plate Arket: 38x46 cm Motivet: 32,5x41 cm
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1933.
Litografi, lysmål
63x58
Signert nede t.h.: Nerdrum
Litografi, lysmål
79x59
Signert nede t.h.: Nerdrum
Litografi, lysmål
58x78
Signert nede t.h.: Nerdrum
Litografi, lysmål
51x63
Signert nede t.h.: Frans Widerberg
Serigrafier
65x48
Alle signert med blyant/penn. Alle nummerert med blyant/penn: 88/275.
Serigrafier; Litografier
67x55-56x76
Alle signert med blyant. 4 trykk datert 1978. Alle nummerert: 57/100.
Litografier
51x63-76x57
Alle signert med blyant. Alle nummerert med blyant: 81/125.
Serigrafier
59x46-68x48
Alle signert med blyant. Alle nummerert med blyant 19/160 og 19/172.
Olje på lerret
33x30
Signert og stedsbestemt nede t.h.: EP Sele
Olje på lerret
51x61
Signert på baksiden av lerretet: Eilif Peterssen
Olje på lerret
65x53
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1895.
Olje på lerret
80x101
Signert nede t.h.: Drougge
Olje på lerret
79x55
Signert og datert oppe t.v.: Osc. Grönmyra 08
Olje på lerret
75x58
Usignert
Olje på lerret
85x61
Usignert
Olje på lerret
62x74
Usignert
Olje på lerret
20x30
Signert nede t.v.: Barlag.
Olje på lerret
20x30
Signert nede t.h.: Barlag.
Olje på plate
32x52
Utydelig signert nede t.v.: Chr Svig (?)
Olje på lerret
45x70
Signert nede t.v.: H. Bennetter.
Olje på lerret
52x85
Signert og datert nede t.h.: Smith Hald 1900
Olje på lerret
45x65
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1905
Leirgods, uglasert, relieff
24,5x19,5
Signert nede t.h.: Durban
Bronse
L: 32 cm B: 21 cm H: 21 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding
Olje på lerret
48x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
69x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1902
Olje på lerret
55x70
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1929
Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1898
Olje på lerret
60x79
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Olje på lerret
56x88
Signert og datert nede t.h.: Andr. Singdahlsen 1919
Olje på lerret
32x49
Signert og datert nede t.h.: W.M. 34
Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Helene Gundersen
Olje på plate
73x61
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje 57
Olje på lerret
87x77
Noe utydelig signert nede t.h.: Ei..i..P.
Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: E. Ulving
Olje på lerret
36x49
Signert og datert nede t.h.: Wlm Peters Tunis 19
Olje på plate
49x55
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 32
Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 31
Olje på lerret
92x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Lars Jorde Gjende 1916
Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1954
Olje på lerret
50x59
Signert nede t.v.: J de H. Krohn.
Olje på lerret
60x44
Signert nede t.v.: J de H. Krohn
Olje på lerret
62x92
Signert og datert nede t.h.: Wm Peters 03
Olje på lerret
54x66
Signert nede t.h.: Ruth Rysst
Olje på lerret
70x85
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: Axel Revold
Olje på lerret
62x55
Signert nede t.h.: Xan Krohn
Olje på lerret
65x101
Signert nede t.h.: Per Rom
Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.h.: JF Michelet -56
Olje på lerret
62x76
Signert oppe t.h.: H. Finne-Grønn.
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 51
Olje på lerret
60x73
Olje på mahognyplate
37x46
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz. 29.
Olje på lerret
73x100
Signert og datert nede t.v.: Fini-59
Olje på lerret
35x50
Signert nede t.v.: Diriks
Olje på lerret
33x43
Signert nede t.h.: Diriks.
Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -44
Akvarell på papir
19,5x28
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Olje på lerret
44x55
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne.
Olje på plate
30x50
Signert nede t.h.: Atle Urdal
Akryl på plate
49x65
Signert nede t.v.: Nesjar
Akvarell på papir, lysmål
60x47
Signert med blyant oppe t.h.: Ludv. Eikaas
Olje på papir, lysmål
75x53
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr Iversen 82
Olje på lerret
25x25
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jens Johannessen 64.
Olje på lerret
130x100
Signert og datert nede t.h.: E. Bowen * 1989
Olje på lerret
90x80
Signert og datert på baksiden av lerretet: Terje Bergstad 1965 1970 1971
Olje på lerret
100x97
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Strøm 1898-