Auksjon mandag 7. desember 2009 kl 18:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Kristaver
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Kristaver

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Skøyter
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skøyter

Serigrafi, lysmål
48x36
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
På utkikk
68
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)På utkikk

Serigrafi, lysmål
26x17

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Trollkveita
69
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollkveita

Serigrafi, lysmål
26x16

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Godvær
70
Savio, John(1902-1938)Godvær

Tresnitt på papir, oppklebet på papp
23,5x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Isral Lønboms plass
71
Savio, John(1902-1938)Isral Lønboms plass

Tresnitt på tynt Japanpapir
35,5x44
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Tre generasjoner
72
Fjell, Kai(1907-1989)Tre generasjoner

Linoleumssnitt, lysmål
27x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Våkenatt
73
Fjell, Kai(1907-1989)Våkenatt

Linoleumssnitt, lysmål
25x21
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
74
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
73x58
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
75

Serigrafi, lysmål
73x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Komposisjon 1984
76
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1984

Penn på papir
62x88
Signert og datert med blyant nede t.h.: Groth 1984

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Komposisjon 1980
77
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1980

Penn på papir
62x88
Signert og datert med blyant nede t.v.: Groth 1980

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Marmortrappen
78
Thaulow, Frits(1847-1906)Marmortrappen

Fargeradering, lysmål
54x66
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Atlanterhavsdamperen
79
Thaulow, Frits(1847-1906)Atlanterhavsdamperen

Fargeradering, lysmål
52x64

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Veronabroen
80
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

Fargeradering, lysmål
52x62
Dobbeltsignert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Måkene
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Måkene

Fargeradering, lysmål
64x54

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Vår
82
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
59x47

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Dei vaksne si verd 1975
83
Kleiva, Per(1933-2017)Dei vaksne si verd 1975

Serigrafi, lysmål
69x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -75.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
84
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
63x51
Signert nede t.h.: Sugai

Vurdering
NOK 3 000
Fjordlandskap 1933
85
Rian, Johs.(1891-1981)Fjordlandskap 1933

Fargetresnitt på tynt brunt papir, oppklebet på
plate Arket: 38x46 cm Motivet: 32,5x41 cm
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1933.

Vurdering
Stående akt
86
Nerdrum, Odd(1944-)Stående akt

Litografi, lysmål
63x58
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Ryggvendt akt
87
Nerdrum, Odd(1944-)Ryggvendt akt

Litografi, lysmål
79x59
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000 med forbehold
Etter akten
88
Nerdrum, Odd(1944-)Etter akten

Litografi, lysmål
58x78
Signert nede t.h.: Nerdrum

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Drømmer
89
Widerberg, Frans(1934-2017)Drømmer

Litografi, lysmål
51x63
Signert nede t.h.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
90
Mappe til Norges BlindeforbundMappe nr 88

Serigrafier
65x48
Alle signert med blyant/penn. Alle nummerert med blyant/penn: 88/275.

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
91
Kunstmappe Ski-Idrettens FremmeMappe nr 57

Serigrafier; Litografier
67x55-56x76
Alle signert med blyant. 4 trykk datert 1978. Alle nummerert: 57/100.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
92
Litografimappen-77Mappe 81 av 115

Litografier
51x63-76x57
Alle signert med blyant. Alle nummerert med blyant: 81/125.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
93
Grafikkmappe til Kronpr Märthas KirkeMappe nr 19

Serigrafier
59x46-68x48
Alle signert med blyant. Alle nummerert med blyant 19/160 og 19/172.

Vurdering
Kvinnehode, studie
94
Peterssen, Eilif(1852-1928)Kvinnehode, studie

Olje på lerret
33x30
Signert og stedsbestemt nede t.h.: EP Sele

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Landskapsinteriør, studie
95
Peterssen, Eilif(1852-1928)Landskapsinteriør, studie

Olje på lerret
51x61
Signert på baksiden av lerretet: Eilif Peterssen

Vurdering
Skogsinteriør med bøk 1895
96
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Skogsinteriør med bøk 1895

Olje på lerret
65x53
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1895.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Tiurspill
97
Drougge, Mauritz(1874-1949)Tiurspill

Olje på lerret
80x101
Signert nede t.h.: Drougge

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Kvinneportrett 1908
98
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Kvinneportrett 1908

Olje på lerret
79x55
Signert og datert oppe t.v.: Osc. Grönmyra 08

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Portrett av dronning Charlotte Amalie
99
Ukjent, kunstnerPortrett av dronning Charlotte Amalie

Olje på lerret
75x58
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Oppstilling med blomster i vase
100
Ukjent, kunstnerOppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
85x61
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Musen Terpsikhore med sin lyre
101
Ukjent, kunstnerMusen Terpsikhore med sin lyre

Olje på lerret
62x74
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sommerlandskap
102
Barlag, Philip(1840-1913)Sommerlandskap

Olje på lerret
20x30
Signert nede t.v.: Barlag.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 000
Vinterlandskap
103
Barlag, Philip(1840-1913)Vinterlandskap

Olje på lerret
20x30
Signert nede t.h.: Barlag.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 9 000
Kyr ved vanningssted
104
Ukjent, kunstnerKyr ved vanningssted

Olje på plate
32x52
Utydelig signert nede t.v.: Chr Svig (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Tarebrenning på Jæren 1900
105
Bennetter, Henrik Wilhelm(1874-1923)Tarebrenning på Jæren 1900

Olje på lerret
45x70
Signert nede t.v.: H. Bennetter.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Seilbåter i opprørt sjø 1900
106
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Seilbåter i opprørt sjø 1900

Olje på lerret
52x85
Signert og datert nede t.h.: Smith Hald 1900

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Havneparti 1905
107
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti 1905

Olje på lerret
45x65
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1905

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Kvinneakt
108
Durban, Arne(1912-1993)Kvinneakt

Leirgods, uglasert, relieff
24,5x19,5
Signert nede t.h.: Durban

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 5 000
Fanget mor
109
Sinding, Stephan(1846-1922)Fanget mor

Bronse
L: 32 cm B: 21 cm H: 21 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
På høyfjellet
110
Holmboe, Thorolf(1866-1935)På høyfjellet

Olje på lerret
48x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fra Akerselven 1902
111
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Akerselven 1902

Olje på lerret
69x89
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1902

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kystlandskap 1929
112
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap 1929

Olje på lerret
55x70
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1929

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Kystlandskap 1898
113
Hansteen, Nils(1855-1912)Kystlandskap 1898

Olje på lerret
60x90
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1898

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Seter med geit
114
Wentzel, Gustav(1859-1927)Seter med geit

Olje på lerret
60x79
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Gårdstun 1919
115
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Gårdstun 1919

Olje på lerret
56x88
Signert og datert nede t.h.: Andr. Singdahlsen 1919

Vurdering
Fiskere ved Pont Neuf, Paris 1934
116
Midelfart, Willi(1904-1975)Fiskere ved Pont Neuf, Paris 1934

Olje på lerret
32x49
Signert og datert nede t.h.: W.M. 34

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Fra Rjukan
117
Gundersen, Helene(1858-1934)Fra Rjukan

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Helene Gundersen

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinneportrett 1957
118
Sitje, Joronn(1897-1982)Kvinneportrett 1957

Olje på plate
73x61
Signert og datert nede t.v.: Joronn Sitje 57

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Interiør med katt
119
Peterssen, Eilif(1852-1928)Interiør med katt

Olje på lerret
87x77
Noe utydelig signert nede t.h.: Ei..i..P.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Ved Balholm, Sogn
120
Ulving, Even(1863-1952)Ved Balholm, Sogn

Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: E. Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Tunis 1919
121
Peters, Wilhelm(1851-1935)Fra Tunis 1919

Olje på lerret
36x49
Signert og datert nede t.h.: Wlm Peters Tunis 19

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 6 000
Hageinteriør 1932
122
Jorde, Lars(1865-1939)Hageinteriør 1932

Olje på plate
49x55
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 32

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fra Lillehammer 1931
123
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Lillehammer 1931

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 31

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Fra Gjende 1916
124
Jorde, Lars(1865-1939)Fra Gjende 1916

Olje på lerret
92x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Lars Jorde Gjende 1916

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 15 500
Utsikt mot Mjøsa 1954
125
Lundeby, Alf(1870-1961)Utsikt mot Mjøsa 1954

Olje på lerret
38x54
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1954

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
126
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
50x59
Signert nede t.v.: J de H. Krohn.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Oppstilling med krysantemum i vase
127
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Oppstilling med krysantemum i vase

Olje på lerret
60x44
Signert nede t.v.: J de H. Krohn

Vurdering
Oppstilling med liljer og roser 1903
128
Peters, Wilhelm(1851-1935)Oppstilling med liljer og roser 1903

Olje på lerret
62x92
Signert og datert nede t.h.: Wm Peters 03

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Stilleben
129
Rysst, Ruth(1891-1969)Stilleben

Olje på lerret
54x66
Signert nede t.h.: Ruth Rysst

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Arbeidere
130
Rian, Johs.(1891-1981)Arbeidere

Olje på lerret
70x85
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Utsikt fra Atlungstad ved Mjøsa mot Helgøya
131
Revold, Axel(1887-1962)Utsikt fra Atlungstad ved Mjøsa mot Helgøya

Olje på plate
60x73
Signert nede t.h.: Axel Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Parkvei
132
Krohn, Xan(1882-1959)Parkvei

Olje på lerret
62x55
Signert nede t.h.: Xan Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Melankoli
133
Rom, Per(1903-1985)Melankoli

Olje på lerret
65x101
Signert nede t.h.: Per Rom

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000 med forbehold
Vårtema i gult 1956
134
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Vårtema i gult 1956

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.h.: JF Michelet -56

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
To barn med bamse
135
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)To barn med bamse

Olje på lerret
62x76
Signert oppe t.h.: H. Finne-Grønn.

Vurdering
Høstlandskap 1951
136
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap 1951

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 51

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Gammel have 1951
137
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Gammel have 1951

Olje på lerret
60x73

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Kystlandskap, solgangsbris 1929
138
Deberitz, Per(1880-1945)Kystlandskap, solgangsbris 1929

Olje på mahognyplate
37x46
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz. 29.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Junikveld, Gamle Hellesund 1959
139
Nielssen, Finn(1908-1962)Junikveld, Gamle Hellesund 1959

Olje på lerret
73x100
Signert og datert nede t.v.: Fini-59

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Høst, Nesoddtangen
140
Diriks, Edvard(1855-1930)Høst, Nesoddtangen

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.v.: Diriks

Vurdering
Fra Kristianiafjorden
141
Diriks, Edvard(1855-1930)Fra Kristianiafjorden

Olje på lerret
33x43
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Elvelandskap 1944
142
Enger, Erling(1899-1990)Elvelandskap 1944

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -44

Vurdering
NOK 18 000–20 000
Tilslag
NOK 11 000
Sommerregn
143
Tveter, Kåre(1922-2012)Sommerregn

Akvarell på papir
19,5x28
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Sydlandsk kulturlandskap
144
Finne, Ferdinand(1910-1999)Sydlandsk kulturlandskap

Olje på lerret
44x55
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Sol på sjærene
145
Urdal, Atle(1913-1988)Sol på sjærene

Olje på plate
30x50
Signert nede t.h.: Atle Urdal

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Svart svaberg
146
Nesjar, Carl(1920-2015)Svart svaberg

Akryl på plate
49x65
Signert nede t.v.: Nesjar

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kassadame
147
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kassadame

Akvarell på papir, lysmål
60x47
Signert med blyant oppe t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 1982
148
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Komposisjon 1982

Olje på papir, lysmål
75x53
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr Iversen 82

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
149
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
25x25
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jens Johannessen 64.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Memories of Rome
150
Bowen, Eric(1929-2002)Memories of Rome

Olje på lerret
130x100
Signert og datert nede t.h.: E. Bowen * 1989

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Skriket
151
Bergstad, Terje(1938-)Skriket

Olje på lerret
90x80
Signert og datert på baksiden av lerretet: Terje Bergstad 1965 1970 1971

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Løvtrær, aftenlys 1898
152
Strøm, Halfdan(1863-1949)Løvtrær, aftenlys 1898

Olje på lerret
100x97
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Strøm 1898-

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på