Auksjon mandag 7. juni 2010 kl 20:00
Nielsen, Eivind(1864-1939)
Fra Peer Gynt

Olje på lerret
54x36; 48x36; 36x54 og 54x36
Alle signert: Eivi Nielsen Alle påtegnet Peer Gynt nede på midten.

4 stk. selges samlet: Peer Gynt, påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Halfdan Christensen som Per Gynt"; Peer og mor Aase, påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Halfdan Christensen og Fru Parelius som Per og mor Åse"; I Dovregubbens Hall, påtegnet på baksiden, på blindrammen: "I Dovregubbens Hall" og Peer og Solveig, påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Halfdan Christensen Aagot Nissen (Per og Solveig)".

Vurdering

Auksjonert mandag 7. juni 2010 kl 20:00

Tilslag NOK 56 000