Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 30. mai 2011 kl 20:00

Jorde, Lars (1865-1939)
Landskap 1895

Olje på lerret
144x97
Signert og datert nede t.h.: LJorde 1895

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Lillehammer.".

UTSTILT:

Tradisjon og fornyelse, Nasjonalgalleriet, Oslo 22.10.1994-15.1.1995, kat.nr. 45 med tittel: "Landskap". Lars Jorde (1865-1939), utstilling Lillehammer og Nasjonalgalleriet i Oslo 30.5-25.8 og 31.8-13.10.1996 med tittel: "Sommernatt". Norsk Sekelskifteskonst Dalslands Museum, Upperud, 30 sept 2000-8. jan 2001, kat.nr. 22.

Auksjonert mandag 30. mai 2011 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 80 000