Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

Auksjon tirsdag 7. juni 2011 kl 20:00

Galleriet

Dahl, Hans (1849-1937)
Fra Strandheim 1897

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hans Dahl. 15. Aug. 97. Strandheim 5-6. Morgen.

LITTERATUR: Wikipedia.
Antagelig er dette utsikten fra Hans Dahls villa i Holmen i Balestrand i Sogn, Villa Strandheim. Villaen i dragestil ble oppført for kunstneren i 1893 og ligger nede i strandkanten.

Auksjonert tirsdag 7. juni 2011 kl 20:00

Vurdering