Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00

Store sal, Gamle Logen

Stang, Jo (1936-1998)
Kirkens Lufttjeneste 1980

Olje på lerret
155x170
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.v.: til Nawaz med hilsen fra Jo Stang - 1980

Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden, på blindrammen: ""Kirkens Lufttjeneste" Olje (170x155 cm) Jo Stang 1980". Også påtegnet på baksiden, på blindrammen med annen tittel: "Pilot", og påtegnet med arabiske skrifttegn samme sted, som betyr: Nawaz Shahed. Etternavnet Shahed betyr Vitne. Nawaz Shahed drev Krølle Kro i Oslo. I mange år var Krølle Kro et samlingssted for kunstnere og studenter.

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00

Vurdering