Auksjon mandag 28. november 2011 kl 20:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Bjerketrær ved Ottaelven

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Der Ottafluss, Norwegen". Påtegnet på lapp på baksiden av rammen: "Thaulow, Fritz Water Mill, Mesna River, Norway 14000 Kr.".
Malt i 1904.

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 20:00