Riis, Bendik(1911-1988)
Lys 1949
Olje på lerret
70x54
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis 49
Påtegnet på lapp festet til blindrammen: "Skisse Lys K. 150 Bendik Riis Oslogt. 37 Fredrikstad.". Påtegnet med store bokstaver på baksiden av rammen: "Skisse - Lys (understreket)- Bendik Riis Oslogt. 37 - Fr. stad.".
Vurdering