Utstilling 5. november – 27. november 2011
Riis, Bendik(1911-1988)
4.15

Olje på plate
98x65
Signert nede t.v.: Bendik Riis.

Påtegnet nede t.v.: KL. 4 15
Signert og påtegnet av kunstneren på baksiden av platen: "Fredrikstad Mekaniske Verksted malt 1938 utstillet i Kunstnernes Hus stipendieansökernes utstilling Bendik Riis -1944 7 december" Påtegnet på baksiden av platen oppe t.v.: "Indleveret fra Departemanget (på tegneskolen). Signert og påtegent på baksiden av platen oppe t.h.: "Bendik Riis af Schäffers Legat".

Kunstnernes Hus, Oslo 1938 ? Fredrikstad kunstforening 1942. Oslo handel og industriforening 1942.

Vurdering

Auksjonert 5. november – 27. november 2011