Bendik Riis Jubileumsutstilling

Utstilling 5. november – 27. november

Riis, Bendik (1911-1988)
Norsk - Landskap - Flora

Olje på plate
18x14
Signert nede på midten: Bendik.

Påtegnet på lapp fra Kunstforeningen, på baksiden av platen: "Navn: Bendik Riis Bopel: Malmöya - Atelie - Verksted Bildets titel: Norsk - Landskap - Flora Salgspris: Kr 18000 Assuransepris: Atten Tusen Kroner Eier: Kunstmaleren. Bendik. Riis.

UTSTILT:

Kunstforeningen Juleutstilling 1962.

Auksjonert 5. november – 27. november