Riis, Bendik(1911-1988)
Paradisets søstre 1946
Blyant og pastell på papir, lysmål
27x37
Signert, datert og påtegnet nede på arket: Herr.Kunstmaleren.Bendik.Arnold.Riis 5 december.året.1946 Paradisets.Söstre
Nasjonalmuseet (Nasjonalgalleriet) 2010.
Vurdering