Kavli, Arne(1878-1970)
Liten Sørlandsby
Olje på lerret
42x66
Signert nede t.h.: A. Kavli.
Malt 1930. Fra Grimstad sett fra Kavlis eiendom.
Kunstnernes hus, Oslo 1948, kat. nr. 92 med tittel: "Småby". Kunstnerforbundet, Oslo 1958, kat. nr. 69 med tittel: "Liten Sørlandsby".
Vurdering
NOK 30 000–50 000
Auksjonert onsdag 30. mai 2012 kl 20:00
Tilslag NOK 24 000