Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon onsdag 30. mai 2012 kl 20:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Balke, Peder(1804-1887)Vardøhus festning

Olje på papir, oppklebet på plate
38x52
Usignert

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
2
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Parti fra Hallingdal 1845

Olje på lerret
29,5x24
Signert og datert nede t.v.: HG Oct. 45

Tilslag NOK 84 000
{lot.title}
3
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Åsterudtjernet, utsikt over Ringerike 1878

Olje på lerret
88x127
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1878

NOK 500 000–700 000
{lot.title}
4
Munthe, Ludvig(1841-1896)Solnedgang om vinteren

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: L Munthe.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
5
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Småbruk 1879

Olje på lerret
56x90
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen Datert nede t.h.: Xania 1879.

{lot.title}
6
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Sommeraften 1905

Olje på lerret
50x76
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1905

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
7
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Morgenstemning ved kysten 1878

Olje på lerret, oppklebet på plate
41x68
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielssen. 1878

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
8
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Strandparti fra Nærland, etter regn 1897

Olje på lerret
85x120
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1897

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 190 000
{lot.title}
9
Askevold, Anders(1834-1900)Kyr ved vanningssted 1872

Olje på lerret
49x79
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1872.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Isløsing 1887

Pastell på tynt lerret
54x90
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 87.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
11
Thaulow, Frits(1847-1906)Marsdag 1887

Olje på lerret
45x66
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow- 87.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
12
Krohg, Christian(1852-1925)Ruskevær

Olje på lerret
62x37
Signert nede t.v.: C. Krohg

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
13
Krohg, Christian(1852-1925)Utkast til Kampen for tilværelsen

Olje på lerret
60x67
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
14
Krohg, Oda(1860-1935)Stående gutt

Olje på lerret
60x51
Signert nede t.h.: O Krohg

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
15
Krohg, Christian(1852-1925)Oda med sigarett

Olje på lerret
58x44
Usignert

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
16
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gårdstun, vinter 1894

Olje på lerret
66x100
Signert og datert nede t.v.: Gerhard Munthe 1894.

{lot.title}
17
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Ulvin 1889

Olje på lerret
56x43
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Ulvin. 1889.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
18
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Parti fra Soneren i Sigdal 1899

Olje på lerret
45x68
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1899.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
19
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Våren 1909

Akvarell på papir
86x111
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 09.

NOK 500 000
{lot.title}
20
Ender, Axel(1853-1920)Aking

Olje på lerret
65x93
Signert nede t.h:. Axel Ender-

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
21
Ender, Axel(1853-1920)Mor og barn

Olje på lerret
66x46
Signert nede t.h.: Axel Ender.

{lot.title}
22
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Båtopptrekking 1908

Olje på lerret
84x152
Signert og datert nede t.h.: Elisabeth Sinding 08.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
23
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Fin dag ved kysten 1928

Olje på lerret
108x154
Signert og datert nede t.h.: G Stenersen. 28

{lot.title}
24
Jorde, Lars(1865-1939)Ved aftentid 1905-6

Olje på lerret
89x112
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 1905-6

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
25
Ulving, Even(1863-1952)Høstdag Nevlunghavn

Olje på lerret
73x101
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
26
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stor kornstaur

Fargetresnitt med håndkolorering
30,5x37
Signert nede t.h.: Astrup

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
27
Astrup, Nikolai(1880-1928)Maimåne

19x25
Signert nede t.v.: N. Astrup

NOK 300 000
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
28
Astrup, Nikolai(1880-1928)Plognatten

18x25,8
Signert nede t.h.: N. Astrup

NOK 250 000–300 000
{lot.title}
29
Heiberg, Jean(1884-1976)Badende gutter 1911

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 1911

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
30
Karsten, Ludvig(1876-1926)Ved vinduet 1915

75x88
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -15

NOK 400 000–600 000
{lot.title}
31
Krohn, Xan(1882-1959)Utsyn fra et skip, Singapore 1920

Olje på lerret
79x57
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Xan Krohn Singapore 1920

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
32
Krohn, Xan(1882-1959)Fra et skip 1920

Olje på lerret
71x58
Signert og datert nede t.h.: Xan Krohn 1920

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
33
Krohn, Xan(1882-1959)Campari 1934

Olje på lerret
43x36
Signert og datert nede t.v.: Xan Krohn Paris 1934

Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
34
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Utsikt mot Balbergkampen, vinter 1918

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen 1918.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
35
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra min have 1929

Olje på lerret
41x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Alf Lundeby L.hmr. 1929

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
36
Kavli, Arne(1878-1970)Bryggekafe 1930

Olje på lerret
64x67
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. -30

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 170 000
{lot.title}
37
Kavli, Arne(1878-1970)Bryggeparti med mennesker og seilbåter

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: A- Kavli.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
38
Kavli, Arne(1878-1970)To kvinner sittende i hagen

Olje på lerret
45x52
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
39
Kavli, Arne(1878-1970)Liten Sørlandsby

Olje på lerret
42x66
Signert nede t.h.: A. Kavli.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
40
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
78x84
Signert nede t.h.: A- Kavli.

NOK 80 000
Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
41
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akter i interiør

Olje på plate
102x94
Signert nede t.h.: Weidemann.

NOK 180 000–200 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
42
Weidemann, Jakob(1923-2001)To figurer i interiør 1947

Olje på plate
60x80
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 47.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
43
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
34x32
Signert nede t.v.: Weidemann

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
44
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinneakt 1936

Olje på plate
39x23
Signert og datert oppe t.v.: J Rian 36

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
45
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.v.: Kai Fjell

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 350 000
{lot.title}
46
Fjell, Kai(1907-1989)Felespiller 1957

Olje på lerret
60x50
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 57

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
47
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne

Olje på lerret
70x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
48
Kihle, Harald(1905-1997)Høyonn Hjartdal 1937

Olje på lerret
64x75
Signert og datert nede t.h.: H Kihle -37

NOK 30 000
Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
49
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Morgenbadet 1951

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1951

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
50
Riis, Bendik(1911-1988)Aftenstjernen

Olje på plate
56x73
Signert nede på midten: Bendik Riis

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 107 000
{lot.title}
51
Merton, Erling(1898-1967)Høst 1958

Olje på lerret
65x41
Signert og datert nede t.v.: E Merton 58

{lot.title}
52
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

64x51
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
53
Sparre, Victor(1919-2008)Den blå by 1976

Olje på lerret
92x72
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre 1976

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
54
Sparre, Victor(1919-2008)Ung pike 1975

Olje på lerret
147x98
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -75

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 79 000
{lot.title}
55
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1981

Olje på lerret
141x176
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
56
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1973

Olje på papir
41x54
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Weidemann 73

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
57
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1983

Olje på lerret
90x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 83

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
58
Rose, Knut(1936-2002)Uten tittel

Olje på lerret
81x101
Signert nede t.v.: Knut Rose

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
59
Ørnvall, Liv(1947-)Interiør 2001

Olje på lerret
130x100
Signert og datert nede t.h.: Liv Ørnvall -01

{lot.title}
60
Nerdrum, Odd(1944-)Gutt med ikon

Olje på lerret
147x203
Signert til venstre på ombrettet kant på lerretet: Nerdrum

NOK 900 000–1 000 000
{lot.title}
61
KirkeskulpturMaria med barnet

Bemalt tre
H: 81 cm
Dateres til ca. 1460-1470. Har antagelig hørt sammen med flere skulpturer i et katolsk alterskap.

{lot.title}
62
Kanne med lokk0

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 1100 gr.
Barokk. Mester: Jens Pedersen Leth, Trondheim, virksom 1705-1718.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 65 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her