Riis, Bendik(1911-1988)
Vinter 1952-53
Pastell på papir, oppklebet på papp
48x64
Signert nede t.h.: Bendik Riis. Datert nede t.v.: Dec. 1952. - Jan. 1953.
Antagelig oppklebet på papp av kunstneren selv. Pappen stikker ut fra arket pastellen er tegnet på fra 2 til 5 cm. Påtegnet noe utydelig øverst på arket: "5 cm v kartong fl...".
Vurdering
Auksjonert torsdag 7. juni 2012 kl 20:00
Tilslag NOK 12 000