Auksjon torsdag 7. juni 2012 kl 20:00

Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 2

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Forsommer
63
Savio, John(1902-1938)Forsommer

Tresnitt, oppklebet på papp
35x27
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Sittende akt 1937
64
Savio, John(1902-1938)Sittende akt 1937

Blyant og akvarell på papir, lysmål
26x21
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: John Savio 37 Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra Trollfjorden, Raftsund
65
Savio, John(1902-1938)Fra Trollfjorden, Raftsund

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir
27,5-28,5x39-39,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Vågekallen, Lofoten
66
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

30,5x37
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Sammen 1991
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sammen 1991

Litografi, lysmål
48x60
Signert og datert nede t.h.: Espolin Johnson -91

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Kvinnen, barnet og havet 1983
68
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Kvinnen, barnet og havet 1983

Litografi
42x50,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson. Datert i trykket nede t.h.: 1983

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 6 000
Drøm
69
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm

Litografi
50x64
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
De tre hellige gamle menn
70
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)De tre hellige gamle menn

Serigrafi
51x63
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Juksefiskerne
71
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksefiskerne

Litografi
64x99

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Vårnatt
72
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Vårnatt

Litografi
47x63,5

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Ensom
73
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ensom

Litografi
34,5x25,5

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Alene
74
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Alene

Litografi, lysmål
26x16

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Vått 1911
75
Zorn, Anders(1860-1920)Vått 1911

Radering trykket på tynt beige papir
30x24
Signert og datert i platen nede t.h.: 19 Zorn 11 Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Berserk 1914
76
Zorn, Anders(1860-1920)Berserk 1914

Radering trykket på tykt gulhvitt papir
43x33
Signert og datert i platen nede t.v.: 1914 Zorn Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
På sanden
77
Zorn, Anders(1860-1920)På sanden

Radering trykket på middels tynt gulhvitt papir
30x39
Signert og datert i platen nede t.v.: Jun 1916 Zorn Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Elin 1914
78
Zorn, Anders(1860-1920)Elin 1914

Radering trykket på middels tykt gulhvitt papir
29x40
Signert i platen nede t.v.: Zorn Datert i platen nede t.h.: 1914 Signert med blyant nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Storslakting på Kjølstad gård
79
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Storslakting på Kjølstad gård

Penn på papir
19x25
Signert nede t.v.: G Stenersen.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Trehodet troll og Slagbjørn
80
Werenskiold, Erik(1855-1938)Trehodet troll og Slagbjørn

Penn på papir, oppklebet på papp
Troll: 6x8, Bjørn: 6,5x11,5
Troll: Signert og datert nede t.v.: EW. 1899. Bjørn: Signert og datert nede t.v.: EW- 1903

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kvinneportrett
81
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett

Radering på tynt beige papir
28x22
Signert nede t.h.: Karsten

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Kamp mot drage
82
Astrup, Nikolai(1880-1928)Kamp mot drage

Lavering, lysmål
23x39
Signert nede t.v.: NA

Vurdering
Vårkveld
83
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld

Serigrafi, lysmål
31x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Venninner
84
Fjell, Kai(1907-1989)Venninner

Serigrafi, lysmål
31x37
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Pike med fruktkurv
85
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med fruktkurv

Serigrafi, lysmål
70x51
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Fisker 1972
86
Nesch, Rolf(1893-1975)Fisker 1972

Fargemetalltrykk
49,5x64
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Hode 1976
87
Nupen, Kjell(1955-2014)Hode 1976

Akvarell på papir
76x64
Signert og datert nede t.h.: Kjell A. Nupen 76

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 12 500
Harlekin med ape 1987
88
Ransve, Bjørn(1944-)Harlekin med ape 1987

Serigrafi, lysmål
68x46
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1987

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Komposisjon 2005
89
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Komposisjon 2005

Radering
74x53
Alle signert og datert nede t.h.: Killi Olsen 05

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 000
Ibsenmappe: Peer Gynt
90
Widerberg, Frans(1934-2017)Ibsenmappe: Peer Gynt

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 110/160.

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Ibsenmappe: Gengangere
91
Rose, Knut(1936-2002)Ibsenmappe: Gengangere

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Knut Rose, samt påtegnet og nummerert nede t.v.: EA 7/20.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 46 000
Ibsenmappe: Brand
92
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Jens Johannessen, samt påtegnet og nummerert nede t.v.: EA 9/20.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 25 000
Ibsenmappe: Hedda Gabler
93
Bleken, Håkon(1929-)Ibsenmappe: Hedda Gabler

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87, og nummerert nede t.v.: 79/160.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 47 000
Ibsenmappe: Rosmersholm
94
Opdahl, Ørnulf(1944-)Ibsenmappe: Rosmersholm

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og nummerert nede t.v.: V/X.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 84 000
Komposisjon 1972
95
Gauguin, Paul René(1911-1976)Komposisjon 1972

Litografi og collage
60x62
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1972

Vurdering
NOK 6 000
96
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
54x71
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
97

Litografi, lysmål
47x62
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
Monument Stiklestad III
98
Riis, Bendik(1911-1988)Monument Stiklestad III

Blyant på papir, lysmål
38x26
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Nordisk KroneBjerge 1945
99
Riis, Bendik(1911-1988)Nordisk KroneBjerge 1945

Blyant på papir, lysmål
27x37
Signert og datert nede på arket t.h.: Herr Bendik Riis 31 december 1945.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Vinter 1952-53
100
Riis, Bendik(1911-1988)Vinter 1952-53

Pastell på papir, oppklebet på papp
48x64
Signert nede t.h.: Bendik Riis. Datert nede t.v.: Dec. 1952. - Jan. 1953.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Landskap med gjetere 1844
101
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Landskap med gjetere 1844

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: J Eckersberg 1844

Vurdering
Storgård med foss i forgrunnen 1875
102
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Storgård med foss i forgrunnen 1875

Olje på lerret
40x63
Signert og datert nede t.v.: Herman W. Anker 75.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Innløpet til Hardanger 1926
103
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Innløpet til Hardanger 1926

Olje på lerret
88x162
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen Datert nede t.h.: 1926.

Vurdering
Aften ved Stavenes 1876
104
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aften ved Stavenes 1876

Olje på lerret
45x73
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen. 1876.

Vurdering
Hesten Nilse-Bruno
105
Askevold, Anders(1834-1900)Hesten Nilse-Bruno

Olje på papir, oppklebet på plate
23x33
Signert nede t.v.: A. Askevold.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Gressende ku ved elvebredd 1883
106
Askevold, Anders(1834-1900)Gressende ku ved elvebredd 1883

Olje på lerret
35x44
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1883.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 16 000
Studie av liten pike
107
Dahl, Hans(1849-1937)Studie av liten pike

Olje på lerret, oppklebet på plate
23x19
Signert nede t.v.: Hans Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Kvinne og barn i landskap
108
Ender, Axel(1853-1920)Kvinne og barn i landskap

Olje på lerret
45x60
Signert nede t.v.: Axel Ender -

Vurdering
Kvinne i skogslandskap ved vann
109
Müller, Morten(1828-1911)Kvinne i skogslandskap ved vann

29x47
Signert nede t.v.: Morten -Müller.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Landskap med gårdsbruk og folkeliv
110
Møller, Niels Bjørnsen(1827-1887)Landskap med gårdsbruk og folkeliv

Olje på lerret
31x52
Signert nede t.v.: Nils Björnson Möller.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Aften - solnedgang
111
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Aften - solnedgang

Olje på plate
40x47
Signert nede t.h.: SH

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Alvøen 1889
112
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Alvøen 1889

Olje på lerret
46x64
Signert nede t.v.: Smith-Hald Stedsbestemt og datert nede t.h.: Alvöen Aug 89

Vurdering
Rusefiske
113
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Rusefiske

Olje på lerret
60x107
Signert nede t.h.: J. Ekenæs.

Vurdering
Fra Jæren 1874
114
Jahn, Hans(1834-1902)Fra Jæren 1874

Olje på lerret
53x100
Signert og datert nede t.v.: H J. 1874

Vurdering
NOK 25 000
Tilslag
NOK 15 000
Seilskute ved klippekyst 1917
115
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved klippekyst 1917

Olje på lerret
90x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1917

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 57 000
Fiskere
116
Krohg, Christian(1852-1925)Fiskere

32x51
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Landskapsstudie 1838
117
Baade, Knud(1808-1879)Landskapsstudie 1838

Olje på papir, oppklebet på papp
26,5x38
Signert og datert nede t.v.: KB. 38. Octbr.

Vurdering
Interiør med folkeliv
118
Bergslien, Nils(1853-1928)Interiør med folkeliv

Olje på lerret
43x56
Signert og antagelig senere feildatert nede t.v.: N. Bergslien 1830

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Pike med dukke
119
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Pike med dukke

Olje på plate
68x46
Signert oppe t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Brygge ved Filtvedt 1904
120
Thaulow, Frits(1847-1906)Brygge ved Filtvedt 1904

Olje på lerret
47x55
Signert, datert, stedsbestemt og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til min söde lille tös Din egen Papa. Filtvedt Sommeren 1904 Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Fra Pittsburgh
121
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Pittsburgh

Olje på lerret
41x51
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Elvebåt
122
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvebåt

Pastell
65x54
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Mann med kløvhest ved sæter
123
Hansteen, Nils(1855-1912)Mann med kløvhest ved sæter

Olje på lerret
29x47
Signert nede t.h.: Nils Hansteen

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Snekkersten, Øresund 1891
124
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra Snekkersten, Øresund 1891

Olje på lerret
61x84
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1891

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
Fra en uthavn 1878
125
Hansteen, Nils(1855-1912)Fra en uthavn 1878

Olje på lerret
88x66
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1878

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fra en uthavn 1905
126
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra en uthavn 1905

Olje på lerret
62x78
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1905

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
I parken 1914
127
Holmboe, Thorolf(1866-1935)I parken 1914

Olje på lerret
88x115
Signert og datert nede t.h.: T Holmboe. 1914

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Rognebærtre
128
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Rognebærtre

Olje på lerret
70x90
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 22 000
Kystlandskap med seilbåter og sjøfugl
129
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med seilbåter og sjøfugl

Olje på lerret
60x85
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Interiør 1915
130
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Interiør 1915

Olje på lerret
80x93
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Fra Helgeland
131
Ulving, Even(1863-1952)Fra Helgeland

Olje på lerret
32x50
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Interiør fra en fiskerstue
132
Ulving, Even(1863-1952)Interiør fra en fiskerstue

Olje på lerret
55x75
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 24 000
Gutter som fisker
133
Torgersen, Thorvald(1862-1943)Gutter som fisker

Olje på lerret
66x87
Signert nede t.h.: Thv. Torgersen.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Aften etter nysne 1894
134
Jorde, Lars(1865-1939)Aften etter nysne 1894

Pastell på papir
43x27,5
Signert og datert nede t.h.: Lars Jordet 94

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fjellgård 1893
135
Jorde, Lars(1865-1939)Fjellgård 1893

Akvarell på papir, lysmål
35x23
Signert og datert nede t.h.: Lars Jordet 93

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Ryggvendt mannsakt 1887
136
Jorde, Lars(1865-1939)Ryggvendt mannsakt 1887

Olje på lerret
78x42
Signert og datert nede t.h.: Lars Jordet 87

Vurdering
Ved Hindsæter 1912
137
Jorde, Lars(1865-1939)Ved Hindsæter 1912

Olje på lerret
63x74
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -12

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Sør-Mesna 1933
138
Jorde, Lars(1865-1939)Sør-Mesna 1933

Olje på plate
41x49
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde -33.-

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Veolien, Jotunheimen
139
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fra Veolien, Jotunheimen

Olje på plate
27x36
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Hus i landskap 1911
140
Deberitz, Per(1880-1945)Hus i landskap 1911

Olje på lerret
44x55
Signert og datert nede t.v.: 14-7-11. PD.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Gammel Østerdalsstue
141
Lund, Henrik(1879-1935)Gammel Østerdalsstue

Olje på mahogniplate
55x45
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 12 000
Tilslag
NOK 12 000
Høyonn på Vik i Stange, Hedmark 1884
142
Munthe, Gerhard(1849-1929)Høyonn på Vik i Stange, Hedmark 1884

Olje på lerret
26x44
Usignert

Vurdering
Neptun ridende på delfin med nereider 1911
143
Munthe, Gerhard(1849-1929)Neptun ridende på delfin med nereider 1911

Akvarell på papir, lysmål
22x41
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe 1911.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000 med forbehold
Fra Hvalstad, Asker 1877
144
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Hvalstad, Asker 1877

Blyant på gråblått papir, lysmål
23x33
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: G. M. -77. Hvalstad. Asker

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Svarte åser 1918
145
Sørensen, Henrik(1882-1962)Svarte åser 1918

Olje på plate
50x55
Signert og datert nede t.v.: HS 18.

Vurdering
Fjordlandskap 1913
146
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fjordlandskap 1913

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.v.: HS 13

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fra Hawai 1920
147
Krohn, Xan(1882-1959)Fra Hawai 1920

Olje på lerret
86x64
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Hawai 1920 Xan Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra en hage 1916
148
Kavli, Arne(1878-1970)Fra en hage 1916

Olje på lerret
64x67
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -16

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Gledens gate
149
Aulie, Reidar(1904-1977)Gledens gate

Olje på lerret
100x110
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Byen 1946
150
Enger, Erling(1899-1990)Byen 1946

Olje på lerret
88x69
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -46-

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 25 000
Kvinnehode 1952
151
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinnehode 1952

Olje på plate
22x13,5
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland -52

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
Arbeidere
152
Ekeland, Arne(1908-1994)Arbeidere

Olje på lerret
86x62
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 26 000
Røde tak, fra Hammersborg 1913
153
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Røde tak, fra Hammersborg 1913

Olje på lerret
50x59
Signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson -13

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Bylandskap
154
Aulie, Reidar(1904-1977)Bylandskap

Olje på plate
17x19
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fra Suggelia i Herrefoss 1942
155
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Fra Suggelia i Herrefoss 1942

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Th L-J 42

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
To figurer og hund
156
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)To figurer og hund

Olje på lerret
34x41
Signert nede t.v.: T Gjesdal

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 9 000
Tunnelarbeidere
157
Hanno, Carl von(1901-1953)Tunnelarbeidere

Olje på plate
61x43
Signert nede t.v.: Carl v. Hanno

Vurdering
Figurer 1960
158
Wankel, Charlotte(1888-1969)Figurer 1960

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.v.: CW 60

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Gammel dukke
159
Hagen, Else(1914-2010)Gammel dukke

Olje på lerret
85x70
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Dikt selv
160
Christensen, Finn(1920-2009)Dikt selv

Olje på lerret
73x60
Signert nede på midten: F. Christensen

Vurdering
NOK 10 000
Ny vin 1999
161
Rittun, Thorstein(1929-2018)Ny vin 1999

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 99

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Landskap 1948
162
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap 1948

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz. -48.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 4 000
Vårtema i gult 1956
163
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Vårtema i gult 1956

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.h.: JF Michelet -56

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
164
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
100x100
Signert noe utydelig oppe t.h.: G S

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Komposisjon i rødt og grønt
165
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon i rødt og grønt

Olje på lerret
48x48
Usignert

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 5 000
Fornebu 1961
166
Johannessen, Jens(1934-)Fornebu 1961

Olje og collage på lerret
39x39
Signert og datert nede på midten: Jens 61

Vurdering
NOK 10 000
Tyren 1966
167
Johannessen, Jens(1934-)Tyren 1966

Olje på lerret
68x58
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen 66

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 20 000
Havnen i Marseille 2001
168
Frogner, Dag(1929-)Havnen i Marseille 2001

Olje på lerret
108x87
Signert og datert nede t.h.: Dag Frogner 2001

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Trapp 1991
169
Ørnvall, Liv(1947-)Trapp 1991

Olje på lerret
60x43
Signert og datert nede t.v.: L. Ørnvall -91

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på