Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:30

Munthe, Gerhard (1849-1929)
Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "I Spisestuen (2 damer) Advokat Nils Onsager Harbitz gt 20 Må ikke sælges!". Fra kunstnerens hjem "Leveld" på Lysaker.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1949, kat.nr. 71. "Gerhard Munthe", Grev Wedels Plass Auksjoners sommerutstilling, Balaklava, Gamle Fredrikstad; Glomdalsmuseet, Elverum og Kongsvinger Museum, 1994, kat.nr. 47 med tittel "Kommer han ikke snart? 1917". Blaafarveværket 1988, kat.nr. 66 med tittel "Kommer han ikke snart? 1917".

Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30

Vurdering
NOK 500 000–700 000