Thygesen, Rudolph(1880-1953)
St. Hansnatt 1920
Olje på lerret
88x80
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "St. Hans nacht Rudolph Thygesen Thygesen II".
Kunstnernes hus, Oslo 1935, kat.nr. 48.
Kunstnernes hus, Oslo 1938, kat.nr. 85. Kunstnernes hus, Oslo 1950, kat.nr. 36. Kunstnernes hus, Oslo 1957, kat.nr. 68.
Samme tittel på alle utstillinger: "St. Hansnatt".
Vurdering
NOK 150 000–200 000
Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30