Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:30

Thygesen, Rudolph (1880-1953)
St. Hansnatt 1920

Olje på lerret
88x80
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 20

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "St. Hans nacht Rudolph Thygesen Thygesen II".

UTSTILT:

Kunstnernes hus, Oslo 1935, kat.nr. 48.
Kunstnernes hus, Oslo 1938, kat.nr. 85. Kunstnernes hus, Oslo 1950, kat.nr. 36. Kunstnernes hus, Oslo 1957, kat.nr. 68.
Samme tittel på alle utstillinger: "St. Hansnatt".

Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30

Vurdering
NOK 150 000–200 000