Jubileumsauksjonen, del 2

Auksjon mandag 3. desember 2012 kl 19:00

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)
Torskeskjær, Budokken ved Skogsfjord 1858

Akvarell på papir, lysmål
20x34
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1858 Stedsbestemt nede t.h.: Budokkveien Mandal

Plakett på rammen: "Amaldus Nielsen 1858 Torskeskjær, Budokken v. Skogsfjord". Påtegnet på baksiden av platen: "Torskeskjær (Badeplass hvor Far har badet mange ganger)". Verso: Blyanttegning av et hus. Påtegnet med blyant "Huset fra Mandalen". Signert med blyant oppe på arket: "Amaldus Nielsen".

Auksjonert mandag 3. desember 2012 kl 19:00

Vurdering