Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir
30,5x37
Signert nede t.h.: John Savio
30,5x37
Signert nede t.h.: John Savio
27,5-28,5x39-39,5
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir,
25x37
oppklebet på plate Signert nede t.h.: John Savio.
Litografi
34,5x25,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Litografi, lysmål
54x42
Serigrafi, lysmål
49x38
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi, lysmål
30x40
Litografi, lysmål
53x87
Serigrafi, lysmål
49x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
50x41
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Litografi med håndkolorering i pastell, lysmål
68x51
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi, lysmål
50x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Tusj på papir, lysmål
19x11,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Tusj på papir, lysmål
19x11,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -80
Akvarell og tusj på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: K F 80
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 15/160.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 17 er signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87, og nummerert nede t.v.: 82/160, samt 3 som er signert: Håkon Bleken, og nummerert nede t.v.: 82/160.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Jens Johannessen, og nummerert nede t.v.: 95/160.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Knut Rose, og nummerert nede t.v.: 129/160.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 12 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og påtegnet og nummerert nede t.v.: E A 16/20. 3 av litografiene danner et triptyk som er signert på det siste bladet nede t. h.: Ørnulf Opdahl, og påtegnet og nummerert på det første bladet nede t.v.: E A 16/20.
Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 92/160.
Radering
28x20
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1916
Radering, lysmål
32x21
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1890
Fargemetalltrykk, lysmål
29x23
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.
Litografi, lysmål
59x41
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Metalltrykk, lysmål
36x61
Signert nede t.h.: Nesch
Fargeradering, lysmål
51x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Akvarell på papir
24x32
Signert og datert nede t.v.: Harald Kihle 1961
Akvarell på papir
24x32
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle - 1961
Litografi med håndkolorering, lysmål
46x65
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88
63x42
Radering, lysmål
25,5x33,5
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.v.: 11.11.66. IV
Radering, lysmål
25x33
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 12.11.66. IV.
Radering, lysmål
25x33
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.v.: 15.11.66. VI
Radering, lysmål
25x33
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.v.: 30.08.66.
Litografi, lysmål
27x38,5
Signert og datert oppe t.v.: Picasso 6.1.54. XIII
Radering, lysmål
33x36
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 17.4.67.
Fargelitografi, lysmål
63x45
Signert og datert i platen nede t.h.: Picasso 24.1.62. Signert med blyant nede t.h.: Picasso
Fargelitografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert nede t.v.: 3.6.61.
Litografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 21.-22.4.60.
Serigrafi, lysmål
51x75
Signert nede t.h.: Pushwagner
Kullstift på papir
44x60
Signert og datert nede t.h.: Groth 1967
Kullstift på papir
44x60
Signert og datert nede t.v.: Groth 67
Olje på lerret
76x62
Usignert
Olje på sinkplate
30,5x24,5
Usignert
Olje på mahogniplate
50x39
Signert nede t.v.: Vinc St. Lerche fec
Akvarell på papir, lysmål
20x34
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1858 Stedsbestemt nede t.h.: Budokkveien Mandal
Olje på lerret
36x50
Signert nede t.h.: Due
Olje på lerret
36x53
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1868.
Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.h.: M Müller 1851
Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 96
Olje på plate
48x69
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1893
Olje på lerret oppklebet på plate
19x35
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1884
Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 07.
Olje på lerret
61x119
Signert nede t.h.: C W Barth
Olje på lerret
46x65
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1903
Olje på lerret
69x92
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Olje på lerret
108x154
Signert og datert nede t.h.: G Stenersen. 28
Olje på lerret
170x290
Signert og datert nede t.h.: Kaulum 97
Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Eiv. Nielsen. 17
Olje på lerret
41x59
Signert nede t.v.: Nils Hansteen
Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: C Krohg -01
Olje på lerret
60x47
Signert nede t.v.: C. K
Olje på lerret
75x100
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.
Olje på lerret
79x100
Signert og datert nede t.v.: Marie Tannæs 1924
Olje på lerret
80x93
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915
Olje på lerret
43x75
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö -03.
Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: J Heiberg
Olje på lerret, oppklebet på plate
36x30
Signert oppe t.v.: Karsten.
Olje på lerret
55x75
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Dörnberger. 1905. Soon.
Olje på lerret
55x66
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 16.
Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: T. Gjesdal
Olje på lerret
34x40
Signert nede t.h.: T. Gjesdal
Olje på lerret
31x54
Signert nede t.h.: T. Gjesdal. 1922.
Olje på lerret
25x34
Signert nede t.v.: T. Gjesdal
Olje på lerret
93x68
Signert og datert nede t.h.: Bernt Tunold 1941
Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 34
Olje på plate
33x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Xan Krohn Rue Lafayette Paris 1934
Olje på lerret
78x100
Dobbeltsignert nede t.v. og nede på midten: Danifer
Olje på lerret
71x79
Signert nede t.h.: Hagn
Olje på lerret
85x67
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 55
Olje på lerret
92x74
Signert oppe t.h.: HF. G
Olje på lerret
62x82
Signert oppe t.h.: HF. G.
Olje på plate
26,5x24,5
Signert og datert nede t.h.: Knut 3/5 1990
Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Gullvåg