Jubileumsauksjonen, del 2

Auksjon mandag 3. desember 2012 kl 19:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
61
Savio, John(1902-1938)Vågekallen, Lofoten

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir
30,5x37
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
62
Savio, John(1902-1938)Fra Trollfjorden, Raftsund

27,5-28,5x39-39,5
Signert nede t.h.: John Savio

{lot.title}
63
Savio, John(1902-1938)Opp til viddene

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir,
25x37
oppklebet på plate Signert nede t.h.: John Savio.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
64
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ensom

Litografi
34,5x25,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

{lot.title}
65
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Båtberging

Litografi, lysmål
54x42

NOK 7 000–9 000
{lot.title}
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Skøyter

Serigrafi, lysmål
49x38
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

{lot.title}
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Båtlag

Serigrafi, lysmål
30x40

{lot.title}
68
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere I

Litografi, lysmål
53x87

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
69
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og barn

Serigrafi, lysmål
49x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
70
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter

Serigrafi, lysmål
50x41
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
71
Fjell, Kai(1907-1989)Vinternatt

Litografi med håndkolorering i pastell, lysmål
68x51
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
72
Fjell, Kai(1907-1989)Filosofen

Serigrafi, lysmål
50x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
73
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne

Tusj på papir, lysmål
19x11,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
74
Fjell, Kai(1907-1989)Guttehode

Tusj på papir, lysmål
19x11,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
75
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende kvinneakt 1980

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -80

{lot.title}
76
Fjell, Kai(1907-1989)Reflex 1980

Akvarell og tusj på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: K F 80

{lot.title}
77
Widerberg, Frans(1934-2017)Ibsenmappe: Peer Gynt

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 15/160.

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
78
Bleken, Håkon(1929-)Ibsenmappe: Hedda Gabler

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 17 er signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87, og nummerert nede t.v.: 82/160, samt 3 som er signert: Håkon Bleken, og nummerert nede t.v.: 82/160.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
79
Johannessen, Jens(1934-)Ibsenmappe: Brand

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Jens Johannessen, og nummerert nede t.v.: 95/160.

NOK 30 000–50 000
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
80
Rose, Knut(1936-2002)Ibsenmappe: Gengangere

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 15 er signert nede t.h.: Knut Rose, og nummerert nede t.v.: 129/160.

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
81
Opdahl, Ørnulf(1944-)Ibsenmappe: Rosmersholm

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 12 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og påtegnet og nummerert nede t.v.: E A 16/20. 3 av litografiene danner et triptyk som er signert på det siste bladet nede t. h.: Ørnulf Opdahl, og påtegnet og nummerert på det første bladet nede t.v.: E A 16/20.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
82

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 10 er signert nede t.h.: FW, og nummerert nede t.v.: 92/160.

Tilslag NOK 105 000
{lot.title}
83
Zorn, Anders(1860-1920)Selvportrett i ulveskinnspels 1916

Radering
28x20
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1916

{lot.title}
84
Zorn, Anders(1860-1920)Zorn og hans hustru 1890

Radering, lysmål
32x21
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1890

{lot.title}
85
Nesch, Rolf(1893-1975)Kvinne

Fargemetalltrykk, lysmål
29x23
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
86
Nesch, Rolf(1893-1975)Par

Litografi, lysmål
59x41
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

{lot.title}
87
Nesch, Rolf(1893-1975)Svanebukten

Metalltrykk, lysmål
36x61
Signert nede t.h.: Nesch

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
88
Thaulow, Frits(1847-1906)Lavvann

Fargeradering, lysmål
51x62
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

{lot.title}
89
Kihle, Harald(1905-1997)Interiør 1961

Akvarell på papir
24x32
Signert og datert nede t.v.: Harald Kihle 1961

{lot.title}
90
Kihle, Harald(1905-1997)Landskap med hest 1961

Akvarell på papir
24x32
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle - 1961

{lot.title}
91
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988

Litografi med håndkolorering, lysmål
46x65
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
92

63x42

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
93
Picasso, Pablo(1881-1973)Danserinne og to gamle menn 1966

Radering, lysmål
25,5x33,5
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.v.: 11.11.66. IV

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
94
Picasso, Pablo(1881-1973)I rampelyset 1966

Radering, lysmål
25x33
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 12.11.66. IV.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
95
Picasso, Pablo(1881-1973)Uten tittel 1966

Radering, lysmål
25x33
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.v.: 15.11.66. VI

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
96

Radering, lysmål
25x33
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.v.: 30.08.66.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
97
Picasso, Pablo(1881-1973)The Studio 1954

Litografi, lysmål
27x38,5
Signert og datert oppe t.v.: Picasso 6.1.54. XIII

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
98
Picasso, Pablo(1881-1973)Uten tittel 1967

Radering, lysmål
33x36
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 17.4.67.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
99
Picasso, Pablo(1881-1973)Klovn 1962

Fargelitografi, lysmål
63x45
Signert og datert i platen nede t.h.: Picasso 24.1.62. Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
100
Picasso, Pablo(1881-1973)Fotball 1961

Fargelitografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert nede t.v.: 3.6.61.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
101
Picasso, Pablo(1881-1973)Hestekvinnen 1960

Litografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: Picasso Datert oppe t.h.: 21.-22.4.60.

{lot.title}
102
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Parents bedroom

Serigrafi, lysmål
51x75
Signert nede t.h.: Pushwagner

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
103
Groth, Jan(1938-)Komposisjon 1967

Kullstift på papir
44x60
Signert og datert nede t.h.: Groth 1967

{lot.title}
104

Kullstift på papir
44x60
Signert og datert nede t.v.: Groth 67

{lot.title}
105
Munch, Jacob(1776-1839)Dameportrett

Olje på lerret
76x62
Usignert

{lot.title}
106
Munch, Jacob(1776-1839)Portrett av Grosserer Heyerdahl

Olje på sinkplate
30,5x24,5
Usignert

{lot.title}
107
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Klostergård i Italia

Olje på mahogniplate
50x39
Signert nede t.v.: Vinc St. Lerche fec

NOK 20 000
{lot.title}
108
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Torskeskjær, Budokken ved Skogsfjord 1858

Akvarell på papir, lysmål
20x34
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1858 Stedsbestemt nede t.h.: Budokkveien Mandal

{lot.title}
109
Due, Christian(1805-1893)Fjellandskap med gård

Olje på lerret
36x50
Signert nede t.h.: Due

{lot.title}
110
Askevold, Anders(1834-1900)Elvelandskap med folkeliv 1868

Olje på lerret
36x53
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1868.

Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
111
Müller, Morten(1828-1911)Fjordlandskap med mann og båt 1851

Olje på lerret
25x35
Signert og datert nede t.h.: M Müller 1851

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
112
Skredsvig, Christian(1854-1924)Stangfiske ved elv, aften 1896

Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 96

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
113
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Hylandsfossen, Vinje, Telemark 1893

Olje på plate
48x69
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1893

Tilslag NOK 37 000
{lot.title}
114
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Studie fra Arisholmen ved Fredrikstad 1884

Olje på lerret oppklebet på plate
19x35
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1884

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
115
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved fyrtårn 1907

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 07.

NOK 30 000
Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
116
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Brenninger på Jæren ved Ogna

Olje på lerret
61x119
Signert nede t.h.: C W Barth

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
117
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Sørfjorden, Hardanger 1903

Olje på lerret
46x65
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1903

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
118
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kystlandskap

Olje på lerret
69x92
Signert nede t.h.: Heyerdahl

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
119
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Fin dag ved kysten 1928

Olje på lerret
108x154
Signert og datert nede t.h.: G Stenersen. 28

{lot.title}
120
Kaulum, Haakon(1863-1933)Store Skagastølstind 1897

Olje på lerret
170x290
Signert og datert nede t.h.: Kaulum 97

NOK 100 000
{lot.title}
121
Nielsen, Eivind(1864-1939)Tømmerkjøring 1917

Olje på lerret
75x100
Signert og datert nede t.h.: Eiv. Nielsen. 17

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
122
Hansteen, Nils(1855-1912)Landskap med elv

Olje på lerret
41x59
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

{lot.title}
123
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinneportrett 1901

Olje på lerret
46x38
Signert og datert nede t.v.: C Krohg -01

Tilslag NOK 23 000
{lot.title}
124
Krohg, Christian(1852-1925)Bestefars gutt

Olje på lerret
60x47
Signert nede t.v.: C. K

Tilslag NOK 24 000
{lot.title}
125
Tannæs, Marie(1854-1939)Gårdstun med høner

Olje på lerret
75x100
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.

{lot.title}
126
Tannæs, Marie(1854-1939)Høst, Vøyenvollen gård 1924

Olje på lerret
79x100
Signert og datert nede t.v.: Marie Tannæs 1924

{lot.title}
127
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Interiør 1915

Olje på lerret
80x93
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
128
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Fiskere i robåt 1903

Olje på lerret
43x75
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö -03.

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
129
Heiberg, Jean(1884-1976)To gutter og en pike på svaberg

Olje på lerret
100x81
Signert nede t.h.: J Heiberg

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
130
Karsten, Ludvig(1876-1926)Sangeren Peter Cornelius

Olje på lerret, oppklebet på plate
36x30
Signert oppe t.v.: Karsten.

NOK 60 000
{lot.title}
131
Dørnberger, Karl(1864-1940)Fra Son 1905

Olje på lerret
55x75
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Dörnberger. 1905. Soon.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
132
Holbø, Kristen(1869-1953)Murudalen 1916

Olje på lerret
55x66
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 16.

{lot.title}
133
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Fra Paradis, Stavanger

Olje på lerret
33x41
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

{lot.title}
134
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kystlandskap med hus

Olje på lerret
34x40
Signert nede t.h.: T. Gjesdal

NOK 10 000
{lot.title}
135
Gjesdal, Thoralf(1903-1963)Kystlandskap med sjøfugler 1922

Olje på lerret
31x54
Signert nede t.h.: T. Gjesdal. 1922.

NOK 10 000
{lot.title}
136

Olje på lerret
25x34
Signert nede t.v.: T. Gjesdal

NOK 10 000
{lot.title}
137
Tunold, Bernt(1877-1946)Oppstilling med blomster i kanne 1941

Olje på lerret
93x68
Signert og datert nede t.h.: Bernt Tunold 1941

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
138
Jorde, Lars(1865-1939)Interiør 1934

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 34

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
139
Krohn, Xan(1882-1959)Rue Lafayette, Paris 1934

Olje på plate
33x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Xan Krohn Rue Lafayette Paris 1934

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
140
Danifer, Sigurd(1894-1958)Kystlandskap

Olje på lerret
78x100
Dobbeltsignert nede t.v. og nede på midten: Danifer

{lot.title}
141
Hagn, Alfred(1882-1958)Landskap med hus, Røldal

Olje på lerret
71x79
Signert nede t.h.: Hagn

{lot.title}
142
Rittun, Thorstein(1929-2018)Frieren 1955

Olje på lerret
85x67
Signert og datert nede t.h.: Th. Rittun 55

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
143
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Sittende kvinneakt

Olje på lerret
92x74
Signert oppe t.h.: HF. G

{lot.title}
144
Finne-Grønn, Hans(1903-2001)Selvportrett ved staffeliet

Olje på lerret
62x82
Signert oppe t.h.: HF. G.

{lot.title}
145
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon 1990

Olje på plate
26,5x24,5
Signert og datert nede t.h.: Knut 3/5 1990

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
146
Gullvåg, Håkon(1959-)Komposisjon med figurer

Olje på lerret
60x50
Signert nede t.h.: Gullvåg

Tilslag NOK 23 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her