Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon mandag 25. november 2013 kl 19:00

Munthe, Gerhard (1849-1929)
Kommer han ikke snart? 1917

Olje på lerret
69x100
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Gerhard Munthe. 1917. Lysaker.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "I Spisestuen (2 damer) Advokat Nils Onsager Harbitz gt 20 Må ikke sælges!". Fra kunstnerens hjem "Leveld" på Lysaker.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1949, kat.nr. 71. "Gerhard Munthe", Grev Wedels Plass Auksjoners sommerutstilling, Balaklava, Gamle Fredrikstad; Glomdalsmuseet, Elverum og Kongsvinger Museum, 1994, kat.nr. 47 med tittel "Kommer han ikke snart? 1917". Blaafarveværket 1988, kat.nr. 66 med tittel "Kommer han ikke snart? 1917".

Auksjonert mandag 25. november 2013 kl 19:00

Vurdering
NOK 300 000–500 000

Tilslag NOK 330 000