Jubileumsauksjonen 1814-2014, del I

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Våre lokaler, Gamel logen

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)
Aftenstemning Ny-Hellesund

Olje på lerret
90x162
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen

Signert og påtegnet med tittel, antagelig av kunstneren, på baksiden, på blindrammen: "Aftenstemning Ny-Hellesund af Amaldus Nielsen". Påtegnet på plakett på rammen: ""Renneholmen" Ny-Hellesund 1899".

UTSTILT:

"Impressions du Nord, La peinture scandinave 1800-1915", Fondation de l'Hermitage, Lausanne, Sveits 2005, kat.nr. 66 med tittel: "Rennholmen Ny-Hellesund 1889.

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Vurdering
NOK 600 000–800 000

Tilslag NOK 600 000