Auksjon mandag 1. desember 2014 kl 19:00
Ekeland, Arne(1908-1994)
Oljetoget går forbi

Olje på lerret
100x113
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Påtegnet med tittel og signert på baksiden av lerretet. Påtegnet på blindrammen: "Norvegia Arne Ekeland: Passa il treno del petrolio".

Biennalen i Venezia 1972, kat.nr. 225.

Vurdering

Auksjonert mandag 1. desember 2014 kl 19:00

Tilslag NOK 62 000

Bildet er malt i 1971-1972.

LITTERATUR: «Billedkronikk – Fra Arne Ekelands utstilling på Biennalen i Venedig 1972», Kunsten i dag, nr. 2, Oslo 1972, avbildet s. 53.