Collett, Frederik(1839-1914)
Åretta bro 1907
Olje på lerret
54x75
Signert og datert nede t.h.: Fr C April 07
Antagelig signert og påtegnet med tittel av kunstneren, på baksiden, på blindrammen: "Fr Collett "Åretta bro". April 07.".
Kunstnernes Hus, Oslo 1933, kat.nr. 104, oppført i katalogen under året 1907 med tittel: "Aaretta bro. April". Lillehammer kunstmuseum "Vintermotiv- Lillehammerkunstnere" 19.02.-19.03.-2000, kat.nr. 5.
Vurdering
Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00
Tilslag NOK 50 000