Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Opdahl, Ørnulf (1944-)
Ibsenmappe: Rosmersholm

Litografi
73x53
Mappen består av tekst, og 30 original-litografier hvorav 12 er signert nede t.h.: Ørnulf Opdahl, og påtegnet og nummerert nede t.v.: E A 14/20. 3 av litografiene danner et triptyk som er signert på det siste bladet nede t. h.: Ørnulf Opdahl, og påtegnet og nummerert på det første bladet nede t.v.: E A 14/20.

5. bind i Henrik Ibsen-serien. Utgitt av: Edouard Weiss, Paris 1988. Originalforpakningen medfølger merket: EA 14.

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 32 000