Jubileumsauksjonen 1814-2014, del 2

Auksjon mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)
Himmelskibet

Litografi, lysmål
68x48,5
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Nummerert og påtegnet nede t.v.: "Kunsnerens (sic.) trykk VI/X". Påtegnet nede på arket: ""Himmelskibet" - (Tanker på Harry Martinson bok "Aniara" -)", også påtegnet med dedikajson fra 1986.
Fra 1982.

Auksjonert mandag 8. desember 2014 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 18 000